Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.25 11:28

Kinijoje mokslininkas nuteistas iki gyvos galvos už paskaitą

BNS 2014.09.25 11:28

Garsus Kinijos mokslininkas iš daugiausia musulmoniškos uigūrų etninės grupės kalėti iki gyvos galvos buvo nuteistas dėl pastabų per paskaitą universitete apie neramų Sindziango regioną, ketvirtadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Buvęs profesorius Ilhamas Tohti antradienį to didžiulio Vakarų Kinijos regiono teisme buvo nuteistas už „separatizmą“. Tai išprovokavo teisių gynimo grupių, JAV ir Europos Sąjungos (ES) pasipiktinimą.

Byla prieš I.Tohti iš dalies buvo grindžiama paskaitų universitete įrašais, kuriuose jis sako, kad Sindziangas „pirma priklausė uigūrų etninei grupei“, o ne Kinijos hanų daugumai, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Prokurorai sakė, kad ta kalba ir kitos pastabos, kuriomis jis abejojo vyriausybės versija dėl vieno pernai Sindziange įvykusio smurtinio incidento, paskatino kitus prisidėti prie „separatistinių grupių“.

I. Tohti teigė, kad Kinijos konstitucija garantuoja piliečiams žodžio laisvę, bet prokurorai sakė, kad „Kinijos piliečiai naudodamiesi savo laisve negali kenkti valstybės interesams“, nurodoma „Xinhua“ pranešime.

I. Tohti advokatas Li Fangpingas AFP sakė, jog kelias pastabas „Xinhua“ pacitavo netiksliai ir jog jis pateikė skundą remdamasi tuo, kad įrodymų paskelbimas prieš tai, kai I.Tohti turėjo galimybę pateikti apeliaciją, yra neteisėtas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi