Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.25 11:57

Ukraina laikinai uždarys sieną su Rusija

BNS 2014.09.25 11:57

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį išleido įsaką, įpareigojantį vyriausybę laikinai uždaryti Ukrainos rytinę sieną su Rusija, siekiant sustabdyti Maskvos „kišimąsi“ į šalies vidaus reikalus.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį išleido įsaką, įpareigojantį vyriausybę laikinai uždaryti Ukrainos rytinę sieną su Rusija, siekiant sustabdyti Maskvos „kišimąsi“ į šalies vidaus reikalus.

Prezidentūros tinklalapyje paskelbtame dokumente vyriausybei nurodoma „išspręsti ... klausimą dėl laikino Ukrainos valstybės sienos su Rusijos Federacija patikros postų uždarymo automobilių, jūrinio transporto ir pėsčiųjų eismui“.

P. Porošenkos dekrete sakoma, kad šių priemonių imamasi dėl „besitęsiančio Rusijos Federacijos kišimosi į Ukrainos vidaus reikalus“.

Ir Kijevas, ir jo sąjungininkai Vakaruose kaltina Rusiją siunčiant į Rytų Ukrainą elitines pajėgas ir sunkiuosius ginklus, tokius kaip raketos „žemė-oras“, kad padėtų balandį sukilimą pradėjusiems prorusiškiems separatistams.

Rusija kategoriškai neigia šiuos kaltinimus, o iš NATO palydovų darytas nuotraukas, kurios rodytų, kad Ukrainoje yra Rusijos karių, vadina klastotėmis, kuriomis siekiama paremti Aljanso ekspansiją jos sienos link.

Aukšto rango saugumo šaltinis AFP sakė, kad šias instrukcijas iš pradžių parengė Ukrainos Nacionalinė saugumo ir gynybos taryba, rugpjūčio pabaigoje, siekdama ateityje keliones per sieną apriboti traukiniais ir keleiviniais lėktuvais.

Pasak šaltinio, tokį eismą „būtų daug lengviau kontroliuoti“.

Ukrainos sienų apsaugos tarnybos atstovas sakė, kad kol kas jokių papildomų saugumo priemonių dar nebuvo imtasi ir kad automobiliams vis dar leidžiama kirsti dešimtis sienos perėjų.

Ukraina „uždarė patikrinimo postus, kuriuos seniai atakuoja maištininkai ir Rusija“, telefonu sakė atstovas Andrijus Kučerovas.

„Likusi Ukrainos ir Rusijos sienos dalis funkcionuoja kaip anksčiau“, – nurodė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi