Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.25 10:07

JT Saugumo Taryba priėmė rezoliuciją dėl užsieniečių džihadistų

BNS 2014.09.25 10:07

JAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį vadovavo Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdžiui, kuriame vienbalsiai buvo priimta rezoliucija, įpareigojanti pažaboti užsieniečių džihadistų srautą į Iraką ir Siriją.

JAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį vadovavo Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdžiui, kuriame vienbalsiai buvo priimta rezoliucija, įpareigojanti pažaboti užsieniečių džihadistų srautą į Iraką ir Siriją.

Ši rezoliucija reikalauja, kad visos šalys priimtų įstatymus, numatančius griežtą baudžiamąją atsakomybę savo piliečiams, kurie tampa džihadistų grupuočių, tokių kaip „Islamo valstybė“ (IS) arba „al Nusra Front“ nariais.

B. Obama gyrė šią „istorinę“ rezoliuciją per nepaprastąjį Tarybos posėdį. Šis valstybių vadovų lygmens Saugumo Tarybos posėdis buvo tik šeštasis toks atvejis per JT.

JAV prezidentas pradėjo šią sesiją, išreikšdamas solidarumą su Prancūzija, kurios vieną iš piliečių pagrobė ir nužudė, nupjaudami galvą, Alžyre veikiantys džihadistai, susiję su „Islamo valstybe“.

„Esame su jumis ir Prancūzijos žmonėmis, kai jūs gedite šios baisios netekties ir priešinatės terorui, gindami laisvę“, – sakė B. Obama, žvelgdamas į Prancūzijos prezidentą Francois Hollande`ą.

Rezoliucijoje sakoma, kad „šalys turi užkirsti kelią teroristų arba teroristų grupuočių judėjimui per savo teritoriją bei užtikrinti, kad vidaus įstatymai leistų persekioti tuos, kurie mėgina tai daryti“, nurodė B. Obama.

Kaip rodo JAV žvalgybos duomenys, Sirijoje prie džihadistų prisidėjo apie 15 tūkst. užsieniečių kovotojų iš maždaug 80 šalių.

Raginimus pažaboti užsieniečių kovotojų srautą skatino nuogąstavimai, kad Sirijoje ir Irake susikurs nauji teroristiniai tinklai, panašiai kaip 2001 metų rugsėjo 11-osios atakos Jungtinėse Valstijose buvo susijusios su Afganistano Talibanu ir „al Qaeda“.

Naujoji rezoliucija grindžiama JT chartijos 7-uoju straipsniu, kuriame numatoma, kad tarp taikomų priemonių gali būti naudojamos ekonominės sankcijos arba karinė jėga.

B. Obama kreipėsi į šalis, kviesdamas prisidėti prie JAV vadovaujamos koalicijos prieš „Islamo valstybę“, keliomis valandomis vėliau sakydamas kalbą JT Generalinėje Asamblėjoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi