Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukraina prašo Vakarų neatšaukti sankcijų Rusijai

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas trečiadienį paragino Vakarų šalis nesušvelninti sankcijų Rusijai, sakydamas kalbą Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje.

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas trečiadienį paragino Vakarų šalis nesušvelninti sankcijų Rusijai, sakydamas kalbą Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje.

„Prašome savo partnerių neatšaukti sankcijų, kol Ukraina perims kontrolę visoje savo teritorijoje“, – sakė A. Jaceniukas.

Jis pasisakė praėjus kelioms valandoms po to, kai JAV prezidentas Barackas Obama pasiūlė atšaukti sankcijas Maskvai, jeigu ši panaudos savo įtaką sudaryti taikos sutarčiai su Kijevu.

A. Jaceniukas pareiškė, kad Rusija privalo laikytis „visų punktų“, išdėstytų taikos sutartyje, numatančioje autonomiją rytų Ukrainoje, kur vyriausybės pajėgos nuo balandžio kovėsi su promaskvietiškais sukilėliais.

„Kiekvieną dieną, nors paskelbtos paliaubos, netenkame Ukrainos karių, netenkame civilių, o apšaudymai tebevyksta“, – pabrėžė jis.

Smerkdamas Rusijos „invaziją“ į Ukrainą, premjeras apkaltino Maskvą pažeidus JT Chartiją, taip pat sakė, kad Rusija turėtų būti laikoma „nesaugumo nare“ Saugumo Taryboje.

Jis ragino Maskvą atitraukti savo karius iš Ukrainos teritorijos ir nutraukti pagalbą sukilėliams rytų Ukrainoje. Rusija ne kartą neigė, kad teikia pagalbą separatistams.

„Esame šalis, kuriai reikia taikos, tačiau sunku parengti bet kokią taikos sutartį, žvelgiant į šautuvo vamzdį“, – sakė A. Jaceniukas.

Savo kalboje per 193 JT narių posėdį B. Obama anksčiau sakė, kad neseniai sudarytas susitarimas dėl paliaubų rytų Ukrainoje atveria kelią diplomatijai ir taikai.

„Jeigu Rusija eis tuo keliu – keliu, kuris per dalį laikotarpio po Šaltojo karo nulėmė Rusijos žmonių klestėjimą – tuomet mes atšauksime savo sankcijas ir sveikinsime Rusijos vaidmenį atremiant bendrus iššūkius“, – pareiškė B. Obama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi