Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.24 19:46

B. Obama smerkia Rusijos agresiją Europoje

BNS 2014.09.24 19:46

JAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį Jungtinių Tautų būstinėje pasmerkė Rusijos agresiją Europoje, bet ištiesė ranką Maskvai, siūlydamas atšaukti sankcijas, jeigu Rusija pakeistų savo kursą.

JAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį Jungtinių Tautų būstinėje pasmerkė Rusijos agresiją Europoje, bet ištiesė ranką Maskvai, siūlydamas atšaukti sankcijas, jeigu Rusija pakeistų savo kursą.

„Rusijos agresija Europoje primena dienas, kai didžiosios valstybės trypė mažąsias dėl teritorinių ambicijų“, – sakė B. Obama Generalinėje Asamblėjoje, kurioje buvo ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

„Rusijos veiksmai Ukrainoje meta iššūkį pokario tvarkai“, – pridūrė B. Obama, smerkdamas Maskvos įvykdytą Krymo aneksiją ir Rusijos paramą ginkluotiems separatistams Ukrainoje.

„Mes padarysime taip, kad agresija Rusijai kainuotų“, – pasakė jis, bet taip pat pridūrė, kad neseniai Ukrainoje pasiektos paliaubos siūlo progą diplomatijai ir taikai.

„Jeigu Rusija eis šiuo keliu – keliu, kuris laikotarpiu po Šaltojo karo užtikrino klestėjimą Rusijos žmonėms – tuomet mes atšauksime sankcijas ir pasveikinsime Rusijos vaidmenį sprendžiant bendrus iššūkius“, – nurodė JAV prezidentas.

Jis pažymėjo, kad Rusija ir Jungtinės Valstijos praeityje bendradarbiavo, – nuo branduolinių atsargų mažinimo iki Sirijos cheminių ginklų šalinimo ir naikinimo.

„Ir tokio pobūdžio bendradarbiavimo mes pasirengę vėl siekti – jeigu Rusija pakeis kursą“, – sakė B. Obama.

JT generalinis Ban Ki-Moonas savo kalboje užsiminė apie įtampą tarp Rytų ir Vakarų dėl Ukrainos, sakydamas, kad „Šaltojo karo šmėklos sugrįžo vaidentis mūsų laikais“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi