Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JT vadovas sako, kad pasaulyje „atakuojamos“ žmogaus teisės

BNS 2015.09.08 13:45

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-Moonas trečiadienį pradėdamas diskusijas Generalinėje Asamblėjoje perspėjo, kad visame pasaulyje „atakuojamos“ žmogaus teisės.

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-Moonas trečiadienį pradėdamas diskusijas Generalinėje Asamblėjoje perspėjo, kad visame pasaulyje „atakuojamos“ žmogaus teisės.

„Nuo bombardavimo sprogmenų prikrautomis statinėmis iki galvų pjaustymo, nuo tyčinio civilių gyventojų marinimo badu iki išpuolių prieš ligonines, JT prieglaudas ir pagalbos vilkstines, atakuojamos žmonių teisės ir įstatymo valdžia“, – sakė jis 193 šalių Asamblėjoje.

Ban Ki-Moonas paminėjo „naujas žvėriškumo gelmes“, kurias pasiekė džihadistai Sirijoje ir Irake, išvardindamas ilgą sąrašą krizių, tokių kaip karas Gazoje, kovos Ukrainoje, Pietų Sudane ir Centrinės Afrikos Respublikoje.

„Šie metai buvo siaubingi Jungtinių Tautų chartijos saugomiems principams“, iš kurių svarbiausi yra taika ir saugumas, sakė Ban Ki-Moonas.

Pabėgėlių, namus turėjusių palikti asmenų ir prieglobsčio ieškotojų skaičiui išaugus iki rekordinio nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, Jungtinės Tautos stengiasi atsakyti į kaip niekad didelį skaičių humanitarinės pagalbos maistu prašymų.

„Šiemet vilties horizontas yra aptemęs“, – kalbėjo JT vadovas.

Ban Ki-Moonas netiesiogiai paminėjo įtampą, tvyrančią tarp Rytų ir Vakarų dėl krizės Ukrainoje, ir neramumus Libijoje bei kitose arabų pasaulio vietose, kaip pagrindines kliūtis kurti taiką pasaulyje.

„Šaltojo karo vaiduokliai sugrįžo ir pasirodė mūsų laikais. Mes jau matėme, kad tokia didelė Arabų pavasario dalis virto didele klaida“, – kalbėjo jis.

„Pasaulyje užsidegė perspėjimas „užsisekite saugos diržus“. Neramumai siunčia išbandymus šiai daugiašalei sistemai, nacionalinėms institucijoms ir žmonių gyvenimams“, – sakė Ban Ki-Moonas.

JT būstinėje Niujorke susirinkę daugiau nei 140 šalių lyderiai pradeda šešių dienų diskusijas, kuriose pagrindinis dėmesys turėtų būti skirtas JAV vadovaujamai kampanijai prieš islamo ekstremistus Irake ir Sirijoje.

JAV prezidentas Barackas Obama turėtų paprašyti tarptautinės pagalbos kovoje su džihadistais, kurie dabar kontroliuoja didelius plotus Irako ir Sirijos teritorijose, nužudė du amerikiečių žurnalistus ir vieną pagalbos darbuotoją britą.

„Irake ir Sirijoje kasdien mes matome naujas žvėriškumo gelmes, kurių griaunantis poveikis liejasi į regioną“, – sakė Ben Ki-Moonas.

Kalbėdamas apie Ebolos viruso protrūkį Vakarų Afrikoje JT vadovas sakė, kad reikia „dvidešimteriopai“ didesnės pagalbos, siekiant nugalėti virusą, kuris nusinešė daugiau nei 2 800 žmonių gyvybes ir kuriuo užsikrėtė 5 800 žmonių.

Ban Ki-Moonas ketvirtadienį šaukia ministrų susitikimą, siekdamas sutelkti tarptautinės bendruomenės jėgas atsakymui į Ebolos viruso sukeltą krizę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi