Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

NATO stebi reikšmingą Rusijos pajėgų atitraukimą iš Ukrainos

BNS 2015.09.08 13:45

NATO pastebėjo reikšmingą Rusijos pajėgų atitraukimą iš Ukrainos teritorijos, tačiau daug karių buvo palikta netoli abiejų šalių sienos, trečiadienį pranešė Aljanso karinis atstovas.

NATO pastebėjo reikšmingą Rusijos pajėgų atitraukimą iš Ukrainos teritorijos, tačiau daug karių buvo palikta netoli abiejų šalių sienos, trečiadienį pranešė Aljanso karinis atstovas.

„Įvyko reikšmingas konvencinių Rusijos pajėgų atitraukimas iš Ukrainos, tačiau tūkstančiai (karių) tebėra dislokuoti netoli sienos“, – pulkininkas leitenantas Jay Janzenas elektroniniu laišku atsakė į naujienų agentūros „Reuters“ prašymą pakomentuoti padėtį.

„Dalis Rusijos karių lieka Ukrainoje. Skaičių nustatyti sunku, nes prorusiški separatistai kontroliuoja kelias sienos perėjas, o kariai reguliariai juda per sieną – pirmyn ir atgal. Be to, Ukrainoje veikia Rusijos specialiosios pajėgos, o jas sunku aptikti“, – pridūrė jis.

Rugsėjo 4-ąją vienas NATO kariškis pareiškė, kad Rusija pasiuntė į Ukrainą kelis tūkstančius karių ir šimtus tankų bei šarvuočių, o dar 20 tūkst. karių sutelkė šalia abiejų šalių sienos.

Dar prieš savaitę NATO laikėsi nuomonės, kad Rusija tebelaiko Ukrainos teritorijoje apie tūkstantį savo karių, nors jų skaičių pradėta mažinti, kai rugsėjo 5-ąją buvo pasirašyta paliaubų sutartis.

J. Janzenas sakė, kad šiuo metu taip pat įvyksta mažiau incidentų tarp Ukrainos vyriausybės pajėgų ir Rusijos palaikomų separatistų, įskaitant artilerijos smūgius.

„NATO sveikina šiuos teigiamus ženklus ir ragina visas šalis toliau siekti taikaus krizės sprendinio“, – pažymėjo Aljanso atstovas, pridūręs, kad NATO tebėra susirūpinusi dėl šalia Ukrainos sienos sutelktų didelių Rusijos pajėgų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi