Naujienų srautas

Pasaulyje2012.10.25 10:35

Meksikos prezidento šeima gali palikti šalį

ELTA 2012.10.25 10:35

Meksikos prezidento Felipės Calderono šeima svarsto galimybę išvykti iš šalies iškart po jo kadencijos, kuri baigsis šių metų lapkričio 30-ąją.  

Meksikos prezidento Felipės Calderono šeima svarsto galimybę išvykti iš šalies iškart po jo kadencijos, kuri baigsis šių metų lapkričio 30-ąją.

Tai trečiadienį žurnalistams pareiškė valstybės vadovo žmona Margarita Zavala, praneša „RIA Novosti“.

Šešeri F. Calderono prezidentavimo metai išliks atmintyje kaip dramatiško karo su nusikalstamumu laikotarpis. Jis operacijoms prieš narkotikų mafiją pasitelkė armijos dalis, reformavo federalinę policiją, paskelbė nusikalstamo pasaulio vadeivų medžioklę. Nuo 2006 metų šalyje per kruvinus susirėmimus žuvo daugiau kaip 47,5 tūkstančio žmonių, bet nugalėti nusikalstamumo taip ir nepavyko.

Šių metų vasarą pasirodė pranešimų, kad F. Calderono veda derybas su Teksaso universiteto ir kitų JAV aukštųjų mokyklų vadovais dėl galimo įsidarbinimo po 2012 metų lapkričio.

Bet F. Calderono žmona neatmetė galimybės, kad šeima liks Meksikoje ir dirbs šalies labui. Pati M. Zavala, dabar užimanti Meksikos šeimos plėtros sistemos garbės prezidentės postą, norėtų grįžti į politiką (anksčiau ji buvo deputatė), bet, kalbėdamasi su žurnalistais, pirmoji ponia pabrėžė, kad viskas bus nuspręsta lapkričio 30-ąją – paskutinę jos vyro prezidentavimo dieną.           

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi