Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.24 09:52

Australijos policija nušovė „įtariamą teroristą“, subadžiusį du pareigūnus

BNS 2014.09.24 09:52

Australijos policija nušovė paauglį, subadžiusį du kovos su terorizmu pareigūnus, praėjus kelioms dienoms po didelio masto reidų, kuriuose dalyvavo šimtai pareigūnų ir kurie esą užkirto kelią nužudyti vieną visuomenės veikėją, nupjaunant jam galvą.

Australijos policija nušovė paauglį, subadžiusį du kovos su terorizmu pareigūnus, praėjus kelioms dienoms po didelio masto reidų, kuriuose dalyvavo šimtai pareigūnų ir kurie esą užkirto kelią nužudyti vieną visuomenės veikėją, nupjaunant jam galvą.

18-metis, kurio paso galiojimas buvo sustabdytas prieš savaitę, antradienio vakarą buvo paprašytas atvykti į vieną policijos skyrių pietinėje Viktorijos valstijoje, nes jo elgesys „kėlė nerimą“, nurodė policija.

„Tai buvo planuotas ir sutartas susitikimas, kuris turėjo įvykti Endevour Hilso policijos skyriuje. Kai prie jo prisiartino tie du pareigūnai, jie buvo subadyti, iš jų vienas – labai smarkiai“, – Viktorijos policijos vyriausiasis komisaras Kenas Lay trečiadienį sakė žurnalistams.

„Vienas iš sužeistų policininkų išsitraukė savo ginklą ir mirtinai sužeidė tą 18-metį“, – pridūrė jis.

Policija nurodė, kad tas jaunuolis vietos prekybos centre demonstravo vėliavą, susijusią su džihadistų grupuote „Islamo valstybė“ (IS) ir buvo policijos akiratyje jau kelis mėnesius.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad jis buvo kilęs iš Afganistano ir kad prieš jį nukaunant jis garsiai plūdo premjerą Tony Abbottą bei vyriausybę.

Abiejų sužeistų pareigūnų būklė stabili. Vienas iš jų, kuriam buvo sužalota galva, pilvas ir kaklas, buvo operuojamas.

Anksčiau šią savaitę T. Abbottas perspėjo australus, kad pusiausvyra tarp laisvės ir saugumo „gali pasislinkti“, pristatydamas naujus vyriausybės įgaliojimus, kurie, kaip tikimasi, bus pateikti svarstyti parlamentui trečiadienį.

„Akivaizdu, jog tai rodo, kad mūsų bendruomenėje esama žmonių, pajėgių įvykdyti labai ekstremalių veiksmų“, – T. Abbottas sakė iš Havajų, kur jis išvyko pakeliui į Niujorką dalyvauti Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos susitikime, kuriame, kaip numatoma, iškels klausimą dėl užsieniečių kovotojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi