Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.24 09:48

Vatikanas skyrė namų areštą dėl vaikų lytinio išnaudojimo

BNS 2014.09.24 09:48

Buvusiam Vatikano ambasadoriui Dominikos Respublikoje buvo skirtas namų areštas pirmoje Šventojo Sosto byloje dėl vaikų lytinio išnaudojimo, antradienį paskelbė atstovas.

Buvusiam Vatikano ambasadoriui Dominikos Respublikoje buvo skirtas namų areštas pirmoje Šventojo Sosto byloje dėl vaikų lytinio išnaudojimo, antradienį paskelbė atstovas.

Federico Lombardi sakė, kad popiežius Pranciškus asmeniškai nurodė imtis greitų veiksmų buvusio lenkų arkivyskupo Jozefo Wesolowskio byloje. J. Wesolowskį birželio mėnesį Bažnyčios tribunolas nuteisė dėl lytinio išnaudojimo ir atėmė dvasininko titulą iki tol, kol bus baigti tolesni baudžiamieji procesiniai veiksmai.

Pasak F. Lombardi, minimas teisinis žingsnis yra „rezultatas popiežiaus išreikšto pageidavimo, kad tokia rimta ir opi byla būtų sprendžiama nedelsiant, su būtinu skrupulingumu ir visiškai priimant atsakomybę institucijoms, kurios vadovauja Šventajam Sostui“.

Italijos naujienų agentūra ANSA sakė, kad J. Wesolowskis namų arešto sąlygomis laikomas bute tame pačiame pastate, kuriame įsikūręs baudžiamasis teismas.

Jei byla nukeliaus iki teismo, ji bus pirmoji byla dėl lytinio išnaudojimo šioje Romos centre įsikūrusioje nykštukinėje valstybėje.

J .Wesolowskio dvasininko titulas buvo atimtas šeši mėnesiai po to, kai Jungtinių Tautų (JT) vaikų teisių agentūra jo atvejį pateikė kaip Vatikano nesugebėjimo imtis konkrečių veiksmų įrodant savo įsipareigojimą išgyvendinti vaikų lytinį išnaudojimą pavyzdį.

Kai kurie kritikai kaltino Vatikaną J. Wesolowskio atšaukimu į Romą bandant apsaugoti jį nuo Dominikos Respublikos jurisdikcijos.

65 metų J. Wesolowskis apaštališkuoju nuncijumi Dominikos Respublikoje dirbo nuo 2008 metų, bet rugpjūtį popiežius Pranciškus jį atšaukė – pasigirdus kaltinimams dėl to, kad jis lytiškai išnaudoja nepilnamečius.

Jį 1972 metais įšventino tuometinis Krokuvos arkivyskupas kardinolas Karolis Wojtyla, kuris vėliau tapo popiežiumi Jonu Pauliumi II ir šiemet buvo paskelbtas šventuoju.

Velionis pontifikas buvo paskyręs J. Wesolowskį Vatikano pasiuntiniu Bolivijoje. Vėliau jis buvo paskirtas į kelias Azijos valstybes, o 2008 metais tuometinis popiežius Benediktas XVI paskyrė jį į Dominikos Respubliką.

Pernai spauda jį susiejo su kitu lenkų kunigu, Wojciechu Gilu, kuris kaltinamas berniukų žaginimu, kai dirbo toje Karibų valstybėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi