Pasaulyje

2015.09.08 13:45

B. Obama žada burti platesnę koaliciją kovai su „Islamo valstybe“

BNS 2015.09.08 13:45

JAV prezidentas Barackas Obama antradienį pažadėjo tęsti kovą su „Islamo valstybės“ kovotojais po pirmųjų JAV vadovaujamų aviacijos smūgių prieš grupuotės taikinius Sirijoje ir pažadėjo užtikrinti dar didesnę tarptautinę paramą šiems veiksmams.

JAV prezidentas Barackas Obama antradienį pažadėjo tęsti kovą su „Islamo valstybės“ kovotojais po pirmųjų JAV vadovaujamų aviacijos smūgių prieš grupuotės taikinius Sirijoje ir pažadėjo užtikrinti dar didesnę tarptautinę paramą šiems veiksmams.

„Dar kartą turi būti aišku visiems, kurie rengs sąmokslą prieš Ameriką ir kenks amerikiečiams, kad mes netoleruosime mūsų žmonėms grasinančių teroristų prieglaudų“, – kalbėjo B. Obama prieš išvykdamas iš Baltųjų rūmų į Jungtinių Tautų būstinę Niujorke.

Pasak B. Obamos, šios koalicijos, kuriai dabar priklauso daugiau nei 40 šalių, tarp kurių ir antradienio kampanijoje dalyvavusios penkios arabų valstybės, jėgą rodo tai, kad Amerika kovoje su tokiais teroristais nėra vieniša.

„Amerika didžiuojasi petys į petį kovodama su šiomis šalimis vardan mūsų bendro saugumo, – sakė jis. – Šios koalicijos stiprybė aiškiai parodo pasauliui, kad tai ne vienos Amerikos kova“.

B. Obama dar pasakė Jungtinių Tautų būstinėje susitiksiąs su Irako ministru pirmininku Haideru al-Abadi ir „draugais bei sąjungininkais“, kad toliau būtų telkiamas palaikymas koalicijai.

„Visoms pastangoms prireiks laiko. Bus visokių iššūkių, bet mes darysime viską, ką reikia, kad laimėtume kovą su šia teroristų grupe“, – sakė B. Obama, dar pridurdamas, kad kampanija vykdoma laikantis strategijos, kurią jis apibrėžė anksčiau, siekiant įveikti „Islamo valstybę“.

Dabartinė oro smūgių kampanija atveria naują frontą prieš maištininkus, nes į trejus metus nerimstantį pilietinį karą Sirijoje įsitraukia daugiau valstybių. Bahreinas, Jordanija, Kataras, Saudo Arabija ir Jungtiniai Arabų Emyratai dalyvavo smūgiuose prieš „Islamo valstybės“ objektus arba palaikė šias atakas.

JAV pareigūnai yra sakę, kad smūgiai tęsis nepaliaujamai, nors ir su įvairios trukmės pertraukomis. Tikimasi daugiau sužinoti iš Pentagono spaudos konferencijos vėliau šį antradienį.

Beje, po koalicijos smūgių „Islamo valstybė“ pažadėjo keršyti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.