Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

„Islamo valstybė“ paskelbė atkeršysianti už jos taikinių Sirijoje bombardavimą

15min.lt, ELTA 2015.09.08 13:45

„Islamo valstybės“ (IS) atstovai pareiškė, kad jie atkeršys už antradienį JAV ir jų sąjungininkų įvykdytas atakas Sirijoje.

„Islamo valstybės“ (IS) atstovai pareiškė, kad jie atkeršys už antradienį JAV ir jų sąjungininkų įvykdytas atakas Sirijoje.

Antradienį JAV ir jų partnerės surengė virtinę aviacijos smūgių prieš IS taikinius Sirijoje.

IS po šių smūgių pareiškė, kad jie atkeršys, ir taikiniu taps ne tik JAV, bet ir Saudo Arabija. Būtent jos teritorijoje įrengta mokymų bazė, kurioje parengti kovotojai vėliau bus nukreipti kariauti su IS, skelbia „Reuters“.

Aviacijos smūgiai Sirijoje sukėlė prieštaringas reakcijas. Dalis opozicijos palaiko šiuos smūgius, kiti baiminasi, kad tai tik sustiprins Basharo al Assado režimą.

Oficialusis Damaskas skelbia, kad palaiko bet kokias tarptautines pastangas kovai su terorizmu ir pasiruošęs bendradarbiauti.

Sirijos žmogaus teisių stebėjimo organizacijos atstovai pranešė, kad per JAV vadovaujamus antskrydžius prieš „Islamo valstybės“ džihadistus Sirijoje antradienį žuvo mažiausiai 70 radikalios grupuotės kovotojų.

Anot organizacijos atstovo, mirčių skaičius greičiausiai yra dar didesnis. Jo teigimu, aukų ir sužeistųjų skaičius visose Sirijos provincijose siekia mažiausiai 300 žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi