Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.23 14:52

Turkija panaikino draudimą ryšėti skareles mokyklose

BNS 2014.09.23 14:52

Turkijos vyriausybė paskelbė, jog panaikina draudimą moksleivėms mokyklose ryšėti islamiškas skareles, bet oponentai tai pasmerkė kaip žingsnį, pakertantį pasaulietinės visuomenės pamatus.

Turkijos vyriausybė paskelbė, jog panaikina draudimą moksleivėms mokyklose ryšėti islamiškas skareles, bet oponentai tai pasmerkė kaip žingsnį, pakertantį pasaulietinės visuomenės pamatus.

Prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą, kuris padėjo įsteigti valdančiąją, islamiškų šaknų turinčią Teisingumo ir plėtros partiją (AKP), oponentai jau seniai kaltina šiuolaikinės Turkijos valstybės pasaulietinių vertybių ardymu.

Vicepremjeras Bulentas Arincas, artimas R. T. Erdogano sąjungininkas, sakė, kad buvo padaryta taisyklių dėl moksleivių aprangos pataisa, pagal kurią jos nebus verčiamos nedengti galvos.

„Žinau, kad kai kurios moksleivės labai laukė (šios pataisos)“, – žurnalistams po pirmadienį vakare įvykusio vyriausybės posėdžio sakė B. Arincas.

Premjeras Ahmetas Davutoglu sveikino pataisą kaip „demokratizacijos“ pastangą.

„Tai turėtų būti vertinama ne tik kaip draudimo nešioti skareles panaikinimas, – pirmadienį privačiai televizijai NTV sakė A. Davutoglu. – Buvo pastanga dėl laisvių ir demokratizacijos kiekvienoje sferoje“.

Švietimo ir mokslo darbuotojų profesinės sąjungos „Egitim-Sen“ vadovas Kamuranas Karaca sakė, kad šios priemonės „traumuos“ Turkiją.

„Turkijos visuomenė per religijos eksploatavimą grįžta į viduramžius“, – sakė jis.

Pernai Turkijoje buvo panaikintas senas draudimas nešioti moterims skareles valstybinėse institucijose. Tai buvo dalis reformų paketo, kuriuo buvo siekiama skatinti laisves ir demokratiją, bet pasaulietinės santvarkos šalininkai tą žingsnį pasmerkė kaip bandymą islamizuoti griežtai pasaulietinę valstybę.

Moterys jau gali ryšėti islamišką skarelę universitetuose. Ją ryši daugumos AKP ministrų žmonos, taip pat – R. T. Erdogano žmona Emine.

Šiuolaikinės Turkijos įkūrėjas Mustafa Kemalis Ataturkas respubliką pagrindė griežtu religijos ir valstybės atskyrimu.

Kritikai kaltina R. T. Erdoganą, kuris daugiau kaip dešimtmetį buvo premjeras, o praėjusį mėnesį užėmė prezidento postą, siekiant pakirsti M. K. Ataturko palikimą, tačiau pats prezidentas šiuos kaltinimus neigia.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi