Naujienų srautas

Pasaulyje2012.10.24 12:21

Maldininkai plūsta į Meką

Musulmonų maldininkai užplūdo Mekos miestą, atlikdami hadžą – didžiausią pasaulyje kasmetinį susirinkimą, kurio, kaip teigia Saudo Arabija, nesutrikdys šį regioną krečiantis nestabilumas.

Musulmonų maldininkai užplūdo Mekos miestą, atlikdami hadžą – didžiausią pasaulyje kasmetinį susirinkimą, kurio, kaip teigia Saudo Arabija, nesutrikdys šį regioną krečiantis nestabilumas.

Grupėmis, dažniausiai vadovaujami gidų, ant kurių drabužių pavaizduotos jų šalių vėliavos, tikintieji vyrai ir moterys traukia į Meką. Pirmiausia jie atlieka umrą – žemesniojo rango piligrimystę prieš didžiąsias hadžo apeigas. Hadžas yra vienas iš penkių islamo ramsčių. Aplankyti Meką bent kartą gyvenime turi visi įgalūs musulmonai, o daugeliui šios svajonės išsipildymo tenka laukti daug metų.

„Islamas yra grožis, kodėl jūs pykstate ant mūsų ir mūsų pranašo, nesuprantame. Mes mylime visus, visas šalis, mūsų pranašas yra kilniaširdis“, – sako piligrimė iš Egipto Ibtisam Sayed Hassan.

Svarbiausia šio ritualo diena bus ketvirtadienis, kai maldininkai susirinks Arafato lygumoje netoli Mekos. Hadžas baigsis po penktadienį minimos Aukojimo šventės. Didžiosios mečetės viduje daugybė piligrimų eina aplink kubo pavidalo statinį Kaabą, kurio kryptimi atsigręžę musulmonai meldžiasi visame pasaulyje. Daugelis stengėsi prasiskinti kelią per minią, kad pabučiuotų šio statinio sienas, kurias, kaip tiki musulmonai, pastatė pranašas Abraomas.

Pareigūnai nurodė, kad iš užsienio atvyko jau daugiau negu pusantro milijono piligrimų. Daugiausiai – iš Azijos, o didžiausią hadžo leidimų kvotą turi Indonezija. Kol kas neaišku, kiek tikinčiųjų atvyks iš Sirijos, kurią krečia pilietinis karas, kuriuo virto sukilimas prieš prezidento Bašaro Asado režimą.

Iš pradžių Damaskas teigė, kad Saudo Arabija uždraudė sirams šiemet dalyvauti hadže, bet prieš šventę Saudo Arabijos vidaus reikalų ministras pranešė, kad sirai gali atvykti, jeigu laiku išsiuntė prašymą. Tiesa, perspėjo – politizuoti hadžo neleis.

Nors anksčiau apeigas ne kartą yra temdę žmonių gyvybių nusinešdavę potvyniai, panika minioje ir gaisrai, kelerius pastaruosius metus nelaimių nebūta dėl milijardus dolerių kainuojančių saugumo projektų. Saudo Arabijos pareigūnai taip pat ėmėsi priemonių, kad apsisaugotų nuo galinčių kilti epidemijų, bet nuogąstavimų dėl plintančios mįslingos ligos, sukeliamos viruso, nesureikšmino.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi