Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.22 19:32

P. Porošenka: Ukraina mūšiuose su separatistais neteko daug ginkluotės

Ukrainos prezidentas sako, kad šalis turi būti pasirengusi gintis, jei paliaubos žlugs, tačiau tikina, kad vien karinėmis priemonėmis laimėti Luhanske ir Donecke neįmanoma, nes tam sutrukdys Rusijos pajėgos.

Ukrainos prezidentas sako, kad šalis turi būti pasirengusi gintis, jei paliaubos žlugs, tačiau tikina, kad vien karinėmis priemonėmis laimėti Luhanske ir Donecke neįmanoma, nes tam sutrukdys Rusijos pajėgos.

Donecke separatistų kovotojai naktį vėl raketomis atakavo oro uostą, kur įsitvirtinusios Ukrainos pajėgos, keli rajonai apšaudyti minosvaidžiais, nutrūko vandens tiekimas.

Dar vienas apsikeitimas karo belaisviais, antras per dvi dienas. Tarpininkaujant Europos Saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai, abi pusės paleido po 28 belaisvius, jais apsikeista netoli Donecko, kur nepaisant trapių paliaubų, smogikai toliau raketomis „Grad“ atakuoja oro uostą, kur nuo gegužės pabaigos įsitvirtinusios Ukrainos pajėgos.

Nors didžioji dalis rugpjūčio pabaigoje įvestų Rusijos dalinių, pasak NATO pajėgų Europoje vyriausiojo vado, paliko Ukrainą, prezidentas Petro Porošenka pripažįsta, kad jie gali bet kada būti sugrąžinti.

„Pabrėžiu, kad neįmanoma Luhansko ir Donecko miestuose karo laimėti naudojant vien karines priemones. Kuo daugiau Ukrainos armijos batalionų ar brigadų bus ten siunčiama, tuo daugiau karių ten atsiras iš Rusijos Federacijos“, – teigia Ukrainos prezidentas P. Porošenka.

Nacionalinei televizijai Ukrainos vadovas taip teisino penktadienį Minske pasirašytą susitarimą, pagal kurį abi pusės turi atitraukti pajėgas ir sukurti 30-ies kilometrų zoną be artilerijos. Paliaubos esą sutartos po trijų labai ilgų pokalbių su Rusijos prezidentu. Pasak kritikų, taip Rusija tiesiog įšaldo konfliktą – galbūt dešimtmečiams, ir naudos tai spausti Kijevą neartėti prie Vakarų.

„Nėra, nebus ir negali būti situacijos, kurioje bet kuris Ukrainos rajonas galėtų daryti įtaką valstybės užsienio ar vidaus politikai, keltų grėsmę suverenitetui, teritoriniam vientisumui ar vienybei. Dėl šių dalykų nesiderėsime. O Ukraina neparduos nepriklausomybės, nors dabar vyksta nepriklausomybės karas“, – sako P. Porošenka.

Sulaukiantis vis daugiau kritikos dėl nuolaidžiavimo, P. Porošenka žada, kad praėjusią savaitę įstatymu suteiktas ypatingas statusas užgrobtoms sritims bus būtinai atšauktas po trejų metų, ir vienintelis dalykas, kurį jis numato, yra rinkimai, kai tik ginkluoti asmenys pasitrauks.

Tačiau per beveik pusantros valandos interviu P. Porošenka mėgino parengti tautą, kad paliaubos gali žlugti, ir sakė, kad Ukraina turi būti pasirengusi gintis, jei paliaubos žlugtų. Tam esą šalis turi priemonių. Kijevas taip pat sako, kad Ukrainos pajėgos, jei ir bus atitrauktos pagal naują penktadienio susitarimą, tai tik jei bus atitraukiamos ir Rusijos pajėgos.

Ukrainos kariuomenė ruošiasi atitraukti sunkiąją artileriją

Ukrainos vyriausybinės pajėgos ruošiasi iš kontaktinės grupės priimto memorandumo nustatytos 30 km buferinės zonos atitraukti sunkiąją artileriją, praneša „Reuters“.

Kariuomenės atstovas Andrijus Lysenka pranešė korespondentams, kad per pastarąsias 24 valandas žuvo du Ukrainos kariškiai, tačiau separatistų artilerijos atakų sumažėjo.

Dėl to Ukraina pradėjo įgyvendinti penktadienį priimto memorandumo nuostatas, kuriomis numatytas dviejų konflikto pusių artilerijos atitraukimas 30 km buferinėje zonoje.

P. Porošenka: Ukrainos pajėgos mūšiuose su separatistais neteko daug ginkluotės

P. Porošenka pripažino, kad vyriausybiniai daliniai mūšiuose su separatistais šalies Rytuose neteko daug ginkluotės, praneša agentūra AFP.

Per penkis mėnesius trukusias kovas sunaikinta apie 65 proc. karinės įrangos, pareiškė jis per televiziją. Kartu P. Porošenka teigė, kad kariuomenė esą turi būti stiprinama. Jis atkreipė dėmesį į per vizitus JAV ir Kanadoje gautus pažadus dėl karinės įrangos, tarp jų – radarų sistemų tiekimo. Tačiau ginklų iš savo sąjungininkų Kijevas esą negauna.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi