Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.21 20:30

Rusijoje tūkstančiai protestavo prieš Rusijos karą Ukrainoje

DELFI.lt 2014.09.21 20:30

Maskvoje bei kituose Rusijos miestuose prasidėjo sankcionuota tūkstantinė Taikos demonstracija, pavadinta „Taikos maršu“, prieš Rusijos agresiją Ukrainoje.

Maskvoje bei kituose Rusijos miestuose prasidėjo sankcionuota tūkstantinė Taikos demonstracija, pavadinta „Taikos maršu“, prieš Rusijos agresiją Ukrainoje.

Pagrindinis šios akcijos šūkis – „Putinai, užtenka meluoti ir kariauti!“

Šios akcijos organizatoriai teigė, kad vien Maksvoje tikisi sulaukti ne mažiau 50 tūkst. dalyvių. Demonstracijos dalyviai tokiu būdu išreikš savo reikalavimą nutraukti agresyvią Rusijos valdžios politiką.

„Ši politika atnešė karą ne tik į Ukrainos žemę, tačiau dėl jos žuvo jau tūkstančiai tiek ukrainiečių, tiek rusų žmonių. Ukrainoje žūsta ir į nelaisvę patenka Rusijos armijos kariai, taip pat ir šauktiniai, o tai jau yra tiesioginis karinis įsibrovimas, kurio neįmanoma pateisinti“, – pabrėžė organizatoriai.

Pasak jų, Rusijos politika kursto fašistines nuotaikas šalyje, prisideda prie Rusijos izoliacijos pasaulyje ir turės sunkiais ekonomines pasekmes. Pagaliau tokią politiką lydi sustiprėjusios politinės represijos pačioje Rusijoje, varžo laisvų šalies piliečių teises ir laisves.

Maskvoje demonstracijai organizuoti buvo gautas miesto valdžios leidimas. suplanuota, kad kolona žygiuos centrinėmis meisto gatvėmis. Tokie patys renginiai vyksta ir kituose šalies miestuose – Sankt Peterburge, Voroneže, Permėje ir kitur.

Maskvos centre prieš akciją buvo sustiprintas saugumas. Milicininkai patruliuoja prie metro stočių, taip pat saugo susirinkimo vietą – Puškino aikštę. Prie jos stovi kelios dešimtys policijos autobusų ir automobilių. Eismas centrinėmis gatvėmis uždarytas, į susirinkimo vietą praleidiama tik pro metalo detektorius. Virš susirinkimo vietos skraido policijos sraigtasparnis.

Kaip pranešė unian.net, Maskvoje į demonstraciją iš tiesų susirinko dešimtys tūkstančių žmonių su prisegtomis prie drabužių Ukrainos vėliavos spalvų juosteles, taip pat atsinešė Ukrainos ir Rusijos bei įvairių Rusijos opozicijos partijų ir judėjimų vėliavas, plakatus su antikariniais šūkiais: „Šalin rankas nuo Ukrainos“, „Kartu sustabdysime karą“, „Aš nenoriu karo“, „Putinui reikalingi vergai ir priešai, Rusijai jie nereikalingi“, „Motinos nenori karstų“. Kai kurie dalyviai apsirengę Ukrainos vėliavos spalvų drabužiais. Taip pat minioje galima pamatyti Donbase žuvusių rusų karių nuotraukų, girdėti įvairios skanduotės, taip pat giedamas Ukrainos himnas.

Sankt Peterburge sulaikyta 10 asmenų

Sankt Peterburge prie Kazanės soboro surengta akcija prieš karinius veiksmus Ukrainoje. Į šį renginį susirinko keletas tūkstančių asmenų, policija sulaikė 10 asmenų.

Mažiausiai keturi iš sulaikytųjų, kaip rašo news.liga.net, – Taikos maršo dalyviai.

Atsakingas už žmogaus teisių gynimą Sankt Peterburge Aleksandras Šišlovas įvertino policijos veiksmus patenkinamai. Taip pat jis paminėjo jų pademonstruotą „profesionalumą“ sulaikant „provokatorius“.

Sankt Peterburge akcija vyko vaikščiojimo po miestą formatu. Vėliau žmonės ketina susirinkti į vieną vietą. Tokiam formatu nereikia gauti miesto valdžios sutikimo, rašo u.tsn.ua. Vietos korespondentų teigimu, akciją palaikė šimtai mėlynos ir geltonos spalvos drabužiais apsirengusių žmonių. Nepaisant taikių ketinimų, akcijos dalyviai įsitempę, kadangi baiminasi provokacijų ir išvaikymo.

„Taikos maršas Piteryje! Nematyti minios galo ir krašto. Aplikacijos su perbrauktu Putino atvaizdu, bet matyti, kad žmonės prisibijo. Nuolat girdėti, kaip vienas kitą drąsina: „O ką, mes tiesiog išėjome pasivaikščioti“, – tokius pasakojimus galima pamatyti socialiniuose tinkluose.

Žmonės rankose laikė plakatus su užrašais „Karui – ne“, „Ukraina, atleisk“, taip pat geltonas gėles. Milicija atsisakė ketinimų minią išvaikyti, tačiau sulaikė keletą akcijos dalyvių.

Tuo tarpu Novosibirske milicija kartu su provokatoriais nutraukė Taikos maršą. „Novosibirske Taikos maršas buvo praktiškai nutrauktas. Tai dar kartą įrodo, kad karo partija sėdi Kremliuje“, – socialiniuose tinkluose piktinosi žmonės.

Charkove į Taikos maršą susirinko apie 500 asmenų

Ukrainos Charkovo mieste į Taikos maršą susirinko 500 asmenų. Jie rankose laikė nacionalines ir Krymo totorių vėliavas bei „Dešiniojo sektoriaus“ simboliką.

Žygiuojančių minioje matėsi vėliavos su užrašais: „Šalin rankas nuo Ukrainos. Karui – ne“, „Putleri, išvesk savo parankinius iš Ukrainos!“, „Kremliau, gydykis nuo militarizmo“, „Karui – ne“.

Kaip praneša UNIAN, Taikos maršo dalyvių kolonos gale žygiavo jaunuoliai kamufliažiniais drabužiais. Jie rankose laikė nacionalines vėliavas ir „Dešiniojo sektoriaus“ simboliką. Eisenos dalyvius lydėjo kelios dešimtys teisėsaugos pareigūnų.

Šalia generalinio Rusijos konsulato pastato Charkove eisenos dalyviai surengė piketą, reikalaudami Rusijos valdžios sustabdyti agresiją Ukrainoje. Piketas pradėtas nuo tylos minutės Donbase žuvusiems Ukrainos kariams pagerbti. Taip pat buvo išreikšta parama Rusijos piliečiams, kurie nepaisant Vladimiro Putino režimo pasiryžta rengti protesto akcijas. Susirinkę protesto akcijos dalyviai į generalinio konsulato pastato pusę laidė popierinius taikos balandžius.

Eisenos organizatoriai taip pat ketina nužygiuoti prie ligoninės, kurioje gydomi sužeisti „Antiteroristinės operacijos“ kovotojai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi