Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Po taikos plano pasirašymo žuvo dar du Ukrainos kariai

BNS 2015.09.08 13:45

Ukraina sekmadienį paskelbė, kad nuo šeštadienio, kai Kijevas ir prorusiški separatistai pasirašė naują taikos planą, per kovas šalies rytuose žuvo du jos kariai.

Ukraina sekmadienį paskelbė, kad nuo šeštadienio, kai Kijevas ir prorusiški separatistai pasirašė naują taikos planą, per kovas šalies rytuose žuvo du jos kariai.

Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrijus Lysenka sakė, kad per pastarąsias 24 val. taip pat buvo sužeisti dar aštuoni Ukrainos ginkluotųjų pajėgų nariai, tačiau daugiau detalių nepateikė.

Jis taip pat paskelbė, kad Ukraina neatitrauks pajėgų nuo fronto linijos, kol visos šalys nesilaikys ugnies nutraukimo pagal naujojo taikos plano sąlygas.

„Vienas pagrindinių (Minske pasirašyto susitarimo) punktų yra principas dėl ugnies nutraukimo. Kiti punktai eina po jo, – sakė A. Lysenka. – Tačiau tas pirmasis punktas dar neįvykdytas, tad negalime kalbėti apie kitus punktus“.

„Jeigu (Ukrainos pajėgos) bus atitrauktos, tai bus daroma vienu laiku su Rusijos pajėgų išvedimu“, – pridūrė atstovas.

Nuo pradinio ugnies nutraukimo, dėl kurio buvo susitarta rugsėjo 5 dieną, iš viso žuvo 37 civiliai gyventojai ir kariai, bet naujausios aukos yra pirmosios, apie kurias pranešta po to, kai šeštadienį Minske buvo pasirašytas platesnis taikos planas.

Separatistų nuostoliai nežinomi.

Bendrai nuo balandžio mėnesio, kai kilo šis konfliktas, žuvo beveik 2,9 tūkst. žmonių, neskaitant tų 298 žmonių, kurie neteko gyvybių liepos mėnesį Rytų Ukrainoje numušus keleivinį Malaizijos lėktuvą, nurodo Jungtinės Tautos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi