Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Nepaisant Ukrainos konflikto, V. Putinas laukiamas G20 viršūnių susitikime

ELTA2015.09.08 13:45

Nepaisant Rusijos veiksmų Ukrainoje, Maskvos lyderis Vladimiras Putinas dalyvaus Didžiojo dvidešimtuko (G20) valstybių vadovų susitikime lapkritį, praneša „The Guardian“.

Nepaisant Rusijos veiksmų Ukrainoje, Maskvos lyderis Vladimiras Putinas dalyvaus Didžiojo dvidešimtuko (G20) valstybių vadovų susitikime lapkritį, praneša „The Guardian“.

Viršūnių susitikimui vadovausianti Australija šeštadienį pareiškė, kad G20 narės išreiškė tvirtą norą dėl Rusijos prezidento dalyvavimo susitikime.

Kol kas buvo neaišku, ar Maskva bus pakviesta į Brisbane vyksiantį vadovų forumą. Priešinimasis V. Putino dalyvavimui itin paaštrėjo po penkis mėnesius besitęsiančio konflikto Ukrainoje, nusinešusio 3 tūkst. žmonių gyvybių ir Malaizijos oro linijų lėktuvo numušimo liepą, per kurį žuvo 298 žmonės, įskaitant 38 Australijos piliečius. Kijevas ir Vakarai apkaltino Rusiją remiant separatistus Ukrainoje, kurie, anot jų, numušė lėktuvą. Tačiau Maskva kaltinimus griežtai paneigė.

Būdama šių metų G20 susitikimo šeimininkė, Australija kreipėsi į nares, klausdama, ką reikėtų daryti. Nepaisant Vakarų nuogąstavimų dėl Rusijos teritorinių ambicijų, Australijos iždo ministras Joe Hockey pranešė, kad šalys nutarė dėl Rusijos dalyvavimo viršūnių susitikime.

„Mes pasitarėme su kitomis šalimis ir buvo tvirtai nuspręsta, kad Maskva dalyvaus susitikime. Rusija yra G20 narė, ir mes tikimės, kad ji dalyvaus viršūnių susitikime“, – pabrėžė J. Hockey, pridūręs, kad šalys narės aiškiai išreiškė savo poziciją, jog „durys privalo išlikti atviros dialogui, norint aptarti geopolitinę įtampą, susijusią su Rusija“.

Nors Ukrainoje nuo rugsėjo 5 įsivyravo paliaubos, rytinėje šalies dalyje kovos tęsiasi. Šeštadienį kontaktinė grupė Minske pasirašė paliaubų memorandumą, susitardama dėl ugnies nutraukimo ir 30 km buferinės zonos sukūrimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.