Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Vatikane sustiprintos saugumo priemonės, baiminantis potencialaus išpuolio

BNS 2015.09.08 13:45

Vatikano Šv. Petro aikštėje sustiprintos saugumo priemonės, kai žvalgybos tarnybos perėmė numanomą planą atakuoti Vatikaną, šeštadienį pranešė Italijos žiniasklaida, didėjant nuogąstavimams, jog popiežiui Pranciškui galbūt gresia pavojus.

Vatikano Šv. Petro aikštėje sustiprintos saugumo priemonės, kai žvalgybos tarnybos perėmė numanomą planą atakuoti Vatikaną, šeštadienį pranešė Italijos žiniasklaida, didėjant nuogąstavimams, jog popiežiui Pranciškui galbūt gresia pavojus.

Viena užsienio saugumo tarnyba šią savaitę perspėjo Italiją perėmusi pokalbį arabų kalba tarp dviejų žmonių, kurie minėjo „demonstratyvų veiksmą trečiadienį Vatikane“, rašo dienraštis „Il Messaggero“.

Trečiadieniais popiežius paprastai rengia bendrąsias audiencijas aikštėje priešais Šv. Petro baziliką.

Tokią informaciją patikrinęs Italijos kovos su terorizmu padalinys nustatė, kad vienas iš minėto pokalbio dalyvių kirto šalies teritoriją prieš aštuonis mėnesius, todėl padidėjo susirūpinimas, kad grėsmė gali būti tikra.

Vatikanas nesureikšmindavo ankstesnių perspėjimų, kad džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ galbūt planuoja surengti ataką prieš popiežių, tačiau per jo audiencijas trečiadieniais ir sekmadieniais saugumo priemonės dėl visa pikta buvo sustiprintos, nurodė laikraštis.

Kaip rašo dienraštis „Repubblica“, specialiųjų operacijų pareigūnai, vilkintys civilius drabužius, ir sprogmenis aptikti išmokyti šunys padeda Vatikano policijai tikrinti turistus; aplinkiniai viešbučiai taip pat stebimi.

Ši žinia buvo paskelbta pontifiko kelionės į Albaniją išvakarėse. Numatoma, kad Pranciškus toje šalyje, kaip įprasta, tiesiogiai bendraus su tikinčiaisiais, nors gaunama pranešimų apie potencialų pavojų, kurį kelia „Islamo valstybės“ kovotojai, grįžtantys iš Artimųjų Rytų į Albaniją, kurioje dauguma gyventojų yra musulmonai.

Kai kurie nerimauja, jog popiežius užsitraukė džihadistų rūstybės, kai pasisakė prieš „Islamo valstybę“, o Šventasis Sostas išreiškė palaikymą JAV aviacijos smūgiams prieš kovotojus Irake.

Šią savaitę interviu Italijos dienraščiui „La Nazione“, Irako ambasadorius prie Šventojo Sosto Habibas al Sadras sakė, jog „tai, ką paskelbė apsišaukėlė „Islamo valstybė“, yra aišku. Jie nori nužudyti popiežių. Grėsmės popiežiui yra įtikinamos.“

Tačiau Vatikanas nesureikšmino šio perspėjimo, sakydamas, jog saugumo priemonės per artėjančią kelionę nebus keičiamos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi