Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.20 09:13

Ukrainos vyriausybė ir prorusiški separatistai pasirašė taikos plano memorandumą

ELTA 2014.09.20 09:13

Ukrainos vyriausybė ir prorusiški separatistai per kontaktinės grupės susitikimą pasirašė taikos plano memorandumą, skelbia BBC.

Ukrainos vyriausybė ir prorusiški separatistai per kontaktinės grupės susitikimą pasirašė taikos plano memorandumą, skelbia BBC.

Memorandume nurodomas 30 km buferinės zonos įkūrimas, karinių lėktuvų skraidymo virš Rytų Ukrainos draudimas ir karinių pajėgų abiejose pusėse atitraukimas.

Diplomatinis aktas buvo paskelbtas Minske per kontaktinės grupės susitikimą. Rugsėjo 5-ąją per tokį patį susitikimą buvo susitarta dėl ugnies nutraukimo Ukrainos rytuose. Nors paliaubos vis dažniau yra pažeidžiamos, tačiau nėra nutrauktos.

Memorandumas buvo pasirašytas per vėlai vakare vykusias derybas, kuriose dalyvavo Ukrainos, Rusijos, prorusiškų separatistų ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovai. Teigiama, kad tai sutvirtino labai trapias paliaubas.

Buvęs Ukrainos prezidentas Leonidas Kučma, atstovaujantis Kijevui, tvirtino, kad visos pusės sutiko atitraukti sunkiąją artileriją.

„Sunkioji artilerija nuo fronto linijos bus atitraukta mažiausiai 15 km spinduliu. Susitarimas bus įgyvendintas per 24 valandas, o ESBO stebėtojai vyks į buferinę zoną ir stebės, ar viskas vyksta pagal planą“, – patikino L. Kučma.

Separatistų lyderis Aleksandras Zacharčenka teigė, kad per susitikimą nebuvo diskutuojama dėl specialaus statuso Luhansko ir Donecko regionams.

„Mes turime vienokį požiūrį šiuo klausimu, Ukraina – kitokį“, – akcentavo lyderis.

Rusijos ambasadorius Ukrainoje Michailas Zurabovas, per derybas atstovavęs Rusijai, tvirtino, kad „samdyti kareiviai“ kovoja abiejose pusėse, ir ragino ESBO stebėtojus prižiūrėti jų atsitraukimą. Rusijos atstovas taip pat patikino, kad Maskva neremia prorusiškų separatistų.

Vakarai ir Ukraina tam nepritaria ir kaltina Rusiją aktyviai palaikant separatistus ir tiekiant jiems sunkiąją artileriją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi