Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Virš Švedijos – rusiški naikintuvai-bombonešiai

DELFI.lt, ELTA 2015.09.08 13:45

Švedija perdavė protesto notą Rusijos ambasadoriui. Tokią reakciją išprovokavo rusų naikintuvų-bombonešių įskridimas į Švedijos oro erdvę.

Švedija perdavė protesto notą Rusijos ambasadoriui. Tokią reakciją išprovokavo rusų naikintuvų-bombonešių įskridimas į Švedijos oro erdvę.

news.liga.net praneša, kad apie tokį diplomatinį protestą pranešė „Twitter“ pats Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas.

Švedija teigia, kad du Rusijos karo lėktuvai šią savaitę pažeidė šalies oro erdvę, praneša „Reuters“.

Šalys tapo itin budriomis po to, kai Maskva kovo mėnesį aneksavo Krymą. Vakarai kaltina Rusiją ginklų tiekimu separatistams Ukrainos rytuose, tačiau Maskva kaltinimus neigia.

Švedijos užsienio reikalų ministerijos atstovai penktadienį pareiškė, kad du Rusijos karo lėktuvai trečiadienį įskrido į šalies oro erdvę pietuose. Stokholmas įsibrovimą vadino „rimtu pažeidimu“ ir apie tai įspėjo Maskvos ambasadorių Švedijoje.

Manoma, kad pažeidimas sukels debatus dėl šalies gynybos stiprinimo. Baigę kadenciją centro dešinieji planavo didinti gynybos finansavimą dėl Rusijos veiksmų Ukrainoje. Naujai išrinkti socialdemokratai taip pat pasisakė už Švedijos gynybos stiprinimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi