Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Rusija ruošiasi atsijungti nuo išorinio pasaulio?

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Ateinančią savaitę planuojami keli renginiai, kuriuose dalyvaus aukšto rango Rusijos valdininkai, atsakingi už Rusijos internetinio tinklo veikimą nepaprastosiomis situacijomis.

Ateinančią savaitę planuojami keli renginiai, kuriuose dalyvaus aukšto rango Rusijos valdininkai, atsakingi už Rusijos internetinio tinklo veikimą nepaprastosiomis situacijomis.

Neatmetama, kad gali būti svarstomos galimybės atjungti Rusijos internetinę erdvę nuo išorinio pasaulio.

Apie tai verslo dienraščiui „Vedomosti“ papasakojo kelių Rusijos ryšio operatorių, interneto įmonių ir nekomercinių organizacijų atstovai. 

Šia tema bus diskutuojama rugsėjo 22 d. Rusijos saugumo tarybos posėdyje, kuriame dalyvaus ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Rusijos Ryšių ir masinių komunikacijų ministerijos atstovai praneš V. Putinui šių metų liepą įvykusių mokymų rezultatus, kurių tikslas buvo patikrinti interneto veikimo patvarumą Rusijos teritorijoje ir pasirengimą išvengti pažeidimų nedraugiškų „tikslingų veiksmų“ sąlygomis. 

Gali būti, kad šiame posėdyje pranešimą skaitys Rusijos prezidento pavaduotojas Igoris Ščegolevas, kuruojantis taip pat ir informacinį saugumą.

Šio posėdžio pabaigoje ketinama priimti keletą sprendimų, sutvirtinančių pasaulinio tinklo Rusijos segmento suverenumą. Gali būti sutarta dėl naujos interneto valdymo tvarkos, numatančios galimybę Rusijai atsijungti nuo pasaulinio tinklo.

Pasak „Vedomosti“, Rusijos specialiųjų tarnybų pareigūnas patvirtino, kad Rusijos Ryšių ir masinių komunikacijų ministerijos surengti mokymai parodė, kad Rusijos internetinė erdvė yra pažeidžiama, todėl šiuo metu aptariamos rizikų minimizavimo priemonės, tarp kurių ir galimybė atjungti Rusijos internetinę erdvę nuo išorinio pasaulio.

Anot didžiojo ryšių operatoriaus ir nekomercinės organizacijos atstovų, nekalbama apie nuolatinį prieigos prie tarptautinio tinklo atjungimą. 

Tačiau Rusijos operatoriai turės nustatyti įrangą taip, kad nepaprastosios situacijos atveju Rusijos internetą galima būtų operatyviai atjungti nuo pasaulinio tinklo. 

Pasak leidinio, ypatinga situacija gali tapti tiek kariniai veiksmai, tiek ir, pavyzdžiui, didelio masto protestai šalies viduje. 2011 m. per Egipte vykusius neramumus vietos valdžia atjungė visoje šalyje internetą ir mobilųjį ryšį.

Antroji idėja, kurią aptarti ketina valdininkai – tai domenų administratoriaus funkcijų perdavimas valstybei. Šiuo metu šias funkcijas atlieka visuomeninė organizacija „Nacionalinio internetinio tinklo domeno koordinacinis centras“. Labiausiai tikėtina, kad šios funkcijos bus perduotos Rusijos Federalinei ryšių agentūrai prie Ryšių ir masinių komunikacijų ministerijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi