Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.18 17:02

Rusijoje užpulti BBC žurnalistai

BNS 2014.09.18 17:02

Rusijos pietinėje dalyje buvo užpulta grupė BBC žurnalistų, tyrusi pranešimus apie karius, kurie „žuvo prie Ukrainos sienos“, ketvirtadienį pranešė britų transliuotojas, pareiškęs protestą Rusijos pareigūnams.

Rusijos pietinėje dalyje buvo užpulta grupė BBC žurnalistų, tyrusi pranešimus apie žuvusius rusų karius, slapta dislokuotus netoli Ukrainos, ketvirtadienį pranešė britų transliuotojas, pareiškęs protestą Rusijos pareigūnams.

Trys BBC žurnalistai dirbo Rusijos pietiniame Astrachanės mieste, kur juos „per koordinuotą išpuolį užpuolė nenustatyti asmenys“, nurodoma BBC pareiškime.

„Mūsų darbuotojai buvo sunkiai sumušti, jų kameros sudaužytos ir tada paimtos“, – sakoma jame.

BBC atstovas Jamesas Hardy atskirai pridūrė, kad „jie visi laikosi gerai“.

„Operatorius toliau gydomas dėl smegenų sukrėtimo ir kitų sužalojimų“, – pridūrė jis.

Po incidento žurnalistus apklausė policijos nuovadoje.

Vėliau jie „pamatė, kad įrašai iš aparatūros, kuri buvo jų automobilyje prie policijos nuovados, buvo ištrinti elektroniniu būdu“.

Šis incidentas „akivaizdžiai yra koordinuotas mėginimas atbaidyti akredituotus žurnalistus nuo teisėtų naujienų pranešimų“, – nurodė BBC, paraginusi atlikti išsamų įvykio tyrimą.

Astrachanės policijos atstovas Piotras Rusanovas Rusijos naujienų agentūroms sakė, kad pareigūnai pradėjo tyrimą dėl apiplėšimo ir ieško užpuolikų.

„Mums tai buvo nerami diena“, – parašė vienas žurnalistų, Steve`as Rosenbergas, internete paskelbęs savo interviu su viena Astrachanės srities gyventoja, kuri sakė, kad rusų kariuomenėje tarnavęs jos brolis Konstantinas Kuzminas žuvo, kai kariai buvo dislokuoti prie Rusijos ir Ukrainos sienos.

Pasak žmogaus teises ginančios rusų organizacija „Užmirštas pulkas“ (Zabytyj Polk), K. Kuzminas buvo vienas iš daugelio Čečėnijoje tarnavusių rusų karių, kurie buvo atsiųsti į Ukrainos pasienyje esantį Rostovo regioną ir žuvo paslaptingomis aplinkybėmis.

Rusija visiškai blokuoja bet kokią informaciją, susijusią su reguliariosios kariuomenės siuntimu į Ukrainą.

Remiantis žmogaus teisių gynėjais, Ukrainos rytinėje dalyje, kur nuo balandžio mėnesio per Kijevo ir prorusiškų separatistų pajėgų susirėmimus žuvo beveik 2 900 žmonių, galėjo žūti ir mažiausiai 200 rusų karių.

Rusijos vyriausybė neigia siuntusi savo kariuomenę į Ukrainą, o separatistų lyderiai sako, kad rusų kariai dalyvavo kovose, bet tik atostogaudami.

Rusijos karinė vadovybė karių šeimoms pranešė, kad jų vyrai ir sūnūs dalyvauja netoli Ukrainos sienos vykstančiose pratybose, tačiau kai kurie jų privačiuose pokalbiuose pripažino, kad kariai buvo išsiųsti „už Rusijos“.

Pastarosiomis savaitėmis keletą kartų buvo užpulti apie įvykius Ukrainos ir Rusijos pasienyje rašantys žurnalistai.

Praėjusį mėnesį Levas Šlosbergas, vietinio parlamento opozicijos narys ir žurnalistas vakariniame Pskovo mieste, buvo hospitalizuotas sumušta galva ir akimi, – jį buvo užpuolę trys nenustatyti vyrai.

L. Šlosbergas vienas pirmųjų pranešė apie Pskovo desantininkų dislokavimą Ukrainoje. Laikraštyje „Pskovkaja Gubernija“ jis rašė, kad ten žuvo dešimtys iš Pskovo permestų rusų karių.

Kitiems rusų žurnalistams, tyrusiems pranešimus apie karių žūtis, taip pat buvo grasinta praėjusį mėnesį netoli Pskovo, kur buvo pradurtos jų automobilio padangos.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO), stebinti konfliktą Ukrainoje, pasmerkė išpuolį prieš BBC žurnalistus kaip „visiškai nepriimtiną“ ir pavadino jį „naujausiu virtinėje pastarojo meto išpuolių prieš žurnalistus, tiriančius aplinkybes, susijusias su konfliktu rytų Ukrainoje“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi