Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.18 17:44

Penktadienį Ukraina tęs derybas Minske, pranešama apie telkiamas Rusijos pajėgas

BNS, ELTA, 15min.lt 2014.09.18 17:44

Kijevas ketvirtadienį pareiškė, kad Rusija sutelkė apie 4 000 karių aneksuotame Kryme prie sienos su Ukraina.

Kijevas ketvirtadienį pareiškė, kad Rusija sutelkė apie 4 000 karių aneksuotame Kryme prie sienos su Ukraina.

„Kaip rodo mūsų informacija, beveik visi okupuoto Krymo šiaurėje dislokuoti Rusijos Federacijos kariniai daliniai ... buvo perkelti prie administracinės sienos su Ukraina kartu su visa savo technika bei šaudmenimis“, – žurnalistams sakė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrijus Lysenka.

Tęs derybas Minske

Krizės Ukrainoje sprendimų vėl bus ieškoma Minske per naują penktadienį prasidėsiantį derybų etapą, pranešė Baltarusijos užsienio reikalų ministerija (URM).

„Mes patvirtiname, kad toks susitikimas įvyks“, – sakė URM atstovas, bet atsisakė nurodyt tikslesnį vadinamosios Kontaktinės grupės susitikimo laiką; šią grupę sudaro Rusijos, Ukrainos, separatistų ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovai.

Kaip nurodoma Ukrainos naujienų portale UNIAN, derybų faktą patvirtino ir buvęs Ukrainos prezidentas Leonidas Kučma.

„Aš vėl skrendu į Minską kartu su ESBO grupe.... Laukia nelengvos derybos, norima priimti dokumentą apie tai, ką reikia daryti anksčiau priimtam protokolui įgyvendinti“, – sakė L. Lučma.

Ankstesnis, antrasis kontaktinės grupės susitikimas dėl padėties Ukrainos rytuose sureguliavimo įvyko Minske rugsėjo 5 dieną. Tada buvo susitarta dėl paliaubų, taip pat ir dėl tarptautinės paliaubų laikymosi stebėsenos.

Tose derybose Minske dalyvavo buvęs Ukrainos prezidentas L.Kučma, Rusijos ambasadorius Ukrainoje Michailas Zurabovas, specialioji ESBO atstovė Heidi Tagliavini, „Donecko liaudies respublikos“ (DLR) vadovas Aleksandras Zacharčenka ir DLR „vicepremjeras“ Andrejus Purginas, taip pat „Luhansko liaudies respublikos“ (LLR) vadovas Igoris Plotnickis.

Ukraina praneša apie pavienius paliaubų pažeidimus

Donecko miesto taryba pranešė, kad naktis iš trečiadienio į ketvirtadienį Rytų Ukrainoje buvo viena ramiausių nuo paliaubų paskelbimo, praneša AP.

Tačiau Ukrainos kariuomenės atstovas A. Lysenka ketvirtadienį tvirtino, kad naktį netoli Donecko oro uosto per ataką žuvo vienas pagalbos darbuotojas. Nepaisant paliaubų sutarties, mūšiai aplink Donecką tęsiasi.

Miesto tarybos pareiškime nurodoma, kad situacija didesnėje miesto dalyje rami, nors kaimyninėje dalyje galima išgirsti pavienius sprogimus.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį išvyko į JAV, kur susitiks su valstybės sekretoriumi Johnu Kerry), šalies prezidentu Baracku Obama ir sakys kalbą Kongrese.

Okupacinė Rusijos valdžia liepė atlaisvinti Krymo totorių parlamento pastatą

Rusijos federalinės valdymo tarnybos pajėgos užėmė Krymo totorių parlamento Medžliso pastatą ir per parą liepė jį palikti visiems jo nariams. Dalis federalinių pajėgų užblokavo įėjimą į pastato vidų.

Taip pat buvo išrašyta bauda fondo „Krym“ vadovui Rizai Ševkijevui už tai, kad nepasirūpino tuo, jog nebeliktų žmonių pastate iki vakar perspėjime nurodyto laiko.

Baudos dydis siekia 50 tūkst. rublių. Skelbiama, kad šiuo metu Medžliso viduje yra dalis jo narių ir bendradarbių.

Kaip pranešta anksčiau, rugsėjo 16 d. Medžlise ginkluoti vyrai atliko kratą. Okupacinės valdžios tarnybos pareikalavo iš įvairių Krymo organizacijų per kelias dienas atlaisvinti Medžliso patalpas, esančias Simferopolio centre.  

EP narys: Rusija gali žengti iki Odesos

Tikėtina, kad Rusija toliau tęs agresiją prieš Ukrainą ir gali žengti Odesos link. Tokiomis mintimis pasidalijo Europos Parlamento užsienio reikalų komiteto narys Elmaras Brokas.

„Panašu, kad Rusija tęs agresiją, bus žygiuojama į Odesą tam, kad, kad būtų užimta visa Juodosios jūros pakrantė ir Dunojaus deltos rajonas“, – tikino europarlamentaras.

„Matant, kaip dabar rutuliojasi įvykiai, labai bijau, kad taip gali ir nutikti“, – tikino E. Brokas. Jo teigimu, atsiranda vis daugiau pesimizmo dėl galimo įvykių scenarijau. E.Broko manymu, būtina daryti viską, kad V. Putinas būtų įkalbėtas, jog tokie veiksmai jam kainuos labai brangiai.

„Bet vėlgi, kyla klausimas – ar jį domina kaina?“ – pažymėjo E. Brokas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi