Naujienų srautas

Pasaulyje2012.10.22 19:23

Artėjant balsavimui dėl taupymo priemonių, Graikijos valdančioji koalicija barsto balsus

LRT.lt 2012.10.22 19:23

Nepritardamas naujam taupymo priemonių paketui, pirmadienį iš Graikijos valdančiosios koalicijos pasitraukė dar vienas parlamentaras. 

Nepritardamas naujam taupymo priemonių paketui, pirmadienį iš Graikijos valdančiosios koalicijos pasitraukė dar vienas parlamentaras.

Dar vieną planuojamiems karpymams viešai oponavusį politiką iš valdančiųjų gretų pašalino šalies premjeras Antonis Samaras, praneša naujienų agentūra AFP.

49 metų kardiologas iš Kretos Yiannis Micheloyiannakis pasitraukė iš „Demokratinės kairės“ parlamentinės frakcijos. Ši partija – jaunesnioji valdančiosios koalicijos partnerė, jau išsakiusi kritikos dėl planuojamo taupymo mastų.

Trijų partijų koalicija prieš svarbų balsavimą dėl taupymo priemonių, numatytą kitą mėnesį, turi 176 parlamentarus 300 vietų parlamente.

Ilgai socialistams priklausęs Y. Micheloyannakis, dėl priešinimosi pirmajam taupymo priemonių paketui vasarį pašalintas iš „Pasok“ partijos, apie savo sprendimą pranešė partijos lyderiui ir parlamento vadovui, informuoja Atėnų naujienų agentūra.

Kiek anksčiau A. Samaras iš savo vadovaujamos „Naujosios Demokratijos“ parlamentinės frakcijos pašalino parlamentarą Nikosą Stavrogiannį, kuris pareiškė nepritarsiantis naujoms taupymo priemonėms, kurių šalis turi imtis, kad gautų tarptautinę finansinę pagalbą.

Balsavimas dėl 13,5 mlrd. eurų taupymo priemonių paketo numatomas netrukus, tačiau tiksli data dar nenustatyta. A. Samaras nori pasiųsti aiškią žinią – jis tikisi, kad visi partijos nariai tam pritars.

„Naujosios Demokratijos“ drausmės komitetas dabar turės nuspręsti, ar N. Stavrogiannį visiškai pašalinti iš partijos, kuri parlamente iš viso turi 127 vietas.

„Mano sąžinė neleidžia man balsuoti už priemones, kurios nusmukdys finansiškai silpniausius“, – sekmadienį pareiškė politikas, parlamente dirbantis nuo 2004 metų.

Graikija šiuo metu su kreditorių trejetu – Europos Sąjunga, Tarptautiniu valiutos fondu ir Europos centriniu banku – derasi dėl išlaidų mažinimo, už ką mainais gautų 31,2 mlrd. eurų finansinę pagalbą.

Skolintos lėšos Graikijos ekonomiką gelbėja jau daugiau nei dvejus metus, o šaliai, artėjančiai prie šeštųjų recesijos metų, reikia lėšų bankams rekapitalizuoti ir vidaus skoloms išmokėti.

Praėjusią savaitę A. Samaras pareiškė, kad Graikijai turimų pinigų užteks iki lapkričio vidurio, tačiau jis įsitikinęs, kad naujos įmokos iš kreditorių sulauks iki kito mėnesio pabaigos.

Naujas taupymo priemonių paketas, kuriame – drastiški atlyginimų ir pensijų mažinimai, sukėlė ne tik daug opozicijos protestų, tačiau ir trinties koalicinėje vyriausybėje, kurioje taip pat dirba socialistinė „Pasok“ partija ir nuosaikios kairės „Demokratinė kairė“.

„Demokratinė kairė“ praėjusią savaitę įspėjo, kad nepritars tolesniam minimalios algos mažinimui, jei dėl to teks balsuoti parlamente. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi