Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV: dabartiniai Irano urano sodrinimo pajėgumai yra nepriimtini

BNS 2015.09.08 13:45

Iranas negali įtikinti pasaulio, kad šiuo metu jo turimi urano sodrinimo pajėgumai yra priimtini, antradienį sakė vyriausioji JAV derybininkė.

Iranas negali įtikinti pasaulio, kad šiuo metu jo turimi urano sodrinimo pajėgumai yra priimtini, antradienį sakė vyriausioji JAV derybininkė.

Tai ji pareiškė prieš naujas Teherano derybas su pasaulio galiomis branduoliniu klausimu.

Po ne vieną mėnesį vykusių intensyvių derybų abi pusės „nustatė galimus atsakymus į kai kuriuos svarbius klausimus“, sakė JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja politiniams reikalams Wendy Sherman savo kalboje per apdovanojimų įteikimo ceremoniją Džordžtauno universitete.

Tačiau ji įspėjo, kad „mūsų pozicijos smarkiai skiriasi kitais esminiais klausimais, įskaitant Irano urano sodrinimo pajėgumų dydį ir apimtį“.

Iranui ir pasaulio galioms rengiantis ketvirtadienį Niujorke prasidėsiančiam naujam derybų raundui, W. Sherman sakė, jog tikisi, kad šiitiška respublika „mėgins įtikinti pasaulį, kad šiuo esminiu klausimu status quo... turėtų būti priimtinas“.

„Taip nėra“, – pabrėžė W. Sherman, kuriai buvo įteiktas pagrindinis apdovanojimas už diplomatinius pasiekimus.

„Jei taip būtų, mes nedalyvautume šiose sunkiose ir didelių pastangų reikalaujančiose derybose“, – pridūrė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi