Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:02

Kritikuojamos Prancūzijos vyriausybės laukia svarbus balsavimas dėl pasitikėjimo

BNS 2015.02.14 17:02

Smarkiai kritikuojamos Prancūzijos vyriausybės antradienį laukia parlamento balsavimas dėl pasitikėjimo, kuris rengiamas šaliai mėginant išbristi iš politinės ir ekonominės krizės, o prezidento Francois Hollande`o populiarumui nusmukus į rekordines žemumas.

Smarkiai kritikuojamos Prancūzijos vyriausybės antradienį laukia parlamento balsavimas dėl pasitikėjimo, kuris rengiamas šaliai mėginant išbristi iš politinės ir ekonominės krizės, o prezidento Francois Hollande`o populiarumui nusmukus į rekordines žemumas.

Socialistų lyderiui, kuriuo, remiantis naujausia „Ipsos“ apklausa, pasitiki vos 13 proc. prancūzų, šią nelengvą savaitę dar teks atlaikyti nemalonių žurnalistų klausimų laviną per retą spaudos konferenciją, kuri numatyta ketvirtadienį.

Ekspertai sako, kad jog mažai tikėtina, kad vyriausybė pralaimės balsavimą dėl pasitikėjimo, nes tai reikštų pirmalaikius rinkimus, tačiau neabejotina, kad jis padidins susiskaldymą F. Hollande`o Socialistų partijos viduje.

Premjeras Manuelis Vallsas parlamente pristatys vyriausybės darbų programą ir pateiks ją balsavimui praėjus kelioms savaitėms po to, kai buvęs ekonomikos ministras Arnaud Montebourg`as atsistatydino ir viešai sukritikavo šalies kursą, išprovokuodamas skubų ministrų kabineto pertvarkymą.

M. Vallsas paragino partiją išsaugoti vienybę, ypač susidūrus su grėsme, keliama kraštutinių dešiniųjų Nacionalinio fronto (FN), kuris pasiekė didelių laimėjimų neseniai įvykusiuose vietos rinkimuose ir, kaip įspėjo premjeras, jau stovi „prie valdžios vartų“ Prancūzijoje.

„Dabar ne laikas abejoti prezidento, kurį penkerių metų kadencijai išrinko prancūzai, legitimumu. Nemanau, jog dabar laikas abejoti mūsų institucijomis“, – sakė M. Vallsas parlamente praėjusią savaitę.

Valdančiųjų socialistų kairiojo sparno dalis – maždaug 40 deputatų atskalūnų – pagrasino susilaikyti per antradienio balsavimą ir taip pareikšti protestą dėl to, ką laiko verslui palankiu vyriausybės posūkiu į dešinę.

Jie reiškė abejones dėl F. Hollande`o ir M. Vallso Atsakomybės pakto: mokestinių lengvatų paketo kompanijoms, kuris truktų trejus metus ir būtų finansuojamas 50-čia mlrd. eurų sumažinus valstybės išlaidas. Paketas siūlomas mainais į kompanijų pažadą kurti darbo vietas.

Tačiau politologas Philippe`as Braud sakė manantis, kad vyriausybė vis tiek tikriausiai laimės balsavimą, „nes katastrofos baimė vis dar yra geriausias vienybės šaltinis“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi