Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.15 14:50

Lenkijos prezidentas paskyrė E. Kopacz naująja premjere

BNS 2014.09.15 14:50

Lenkijos prezidentas pirmadienį paskyrė Ewą Kopacz naująja šalies premjere – ji pakeitė centristą Donaldą Tuską, kuris buvo išrinktas naujuoju Europos Vadovų Tarybos pirmininku.

Lenkijos prezidentas pirmadienį paskyrė Ewą Kopacz naująja šalies premjere – ji pakeitė centristą Donaldą Tuską, kuris buvo išrinktas naujuoju Europos Vadovų Tarybos pirmininku.

Artima D. Tusko sąjungininkė E. Kopacz pažadėjo, kad yra pasirengusi „iššūkiui suformuoti gerą vyriausybę“ likus vos metams iki kitų parlamento rinkimų.

E. Kopacz dabar turi dvi savaites naujai vyriausybei suformuoti ir pateikti jos sudėtį balsavimui parlamente, kuris tikriausiai taip pat uždegs žalią šviesą, turint omenyje paramą jai, kaip žemųjų parlamento rūmų pirmininkei.

Keliuose svarbiuose ministrų postuose, tarp jų – gynybos ministro, tikriausiai liks dirbti tie patys žmonės, praneša šalies žiniasklaida.

E. Kopacz garsėja kaip „geležinė ledi“, kuri visuomet gindavo D. Tuską.

Ši elegantiška, aukštakulnius mėgstanti 57 metų pediatrė, kuri tapo parlamento pirmininke, taip pat turi perimti vadovavimą D. Tusko centristų Pilietinei platformai (PO) labai svarbiu laiku prieš kitais metais įvyksiančius prezidento ir parlamento rinkimus.

Kaip sako Varšuvoje gyvenantis politikos analitikas Erykas Mistewiczius, jos „atsidavimas Donaldui Tuskui ir jo partijai yra nepajudinamas“.

Skrupulingos vadovės reputaciją pelniusi E. Kopacz daugelio yra laikoma tobula technokrate, bet be tikros politinės įtakos ir aiškios politinės vizijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi