Pasaulyje

2014.09.15 15:07

Viduržemio jūroje nuskendus migrantų laivui galėjo žūti 500 žmonių

BNS2014.09.15 15:07

500 imigrantų galėjo žūti, kai praėjusią savaitę Viduržemio jūroje nuskendo jų laivas, pirmadienį pranešė Tarptautinė migracijos organizacija (IOM).

500 imigrantų galėjo žūti, kai praėjusią savaitę Viduržemio jūroje nuskendo jų laivas, pirmadienį pranešė Tarptautinė migracijos organizacija (IOM).

Du palestiniečiai, kuriuos ketvirtadienį iš vandens ištraukė italų krovininio laivo įgula, organizacijai sakė, kad jų laive, kuris apvirto netoli Maltos, buvo maždaug 500 žmonių.

Laivą tyčia nuskandino kontrabandininkai.

„Du į Siciliją atvežti išsigelbėjusieji mums sakė, kad laive buvo mažiausiai 500 žmonių. Dar devynis imigrantus išgelbėjo Graikijos ir Maltos laivai, o likusieji, regis, dingo“, – IOM atstovas Italijoje Flavio Di Giacomo sakė naujienų agentūrai AFP.

Remiantis išsigelbėjusiųjų pasakojimais, imigrantai iš Sirijos, Palestiniečių teritorijų, Egipto ir Sudano išplaukė iš Egipto miesto Dumjato rugsėjo 6 dieną ir plaukdami į Europą kelis kartus turėjo keisti laivus.

Kontrabandininkai, kurie plaukė kitu laivu, nurodė jiems perlipti į mažesnį laivą, kuris, kaip baiminosi migrantai, galėjo jų neišlaikyti.

Imigrantams atsisakius perlipti į kitą laivą, įpykę kontrabandininkai jį taranavo tol, kol šis nuskendo, pranešė organizacija.

Kaip informavo Italijos karinis laivynas, savaitgalį stambaus masto patruliavimo operacijoje „Mare Nostrum“ („Mūsų jūra“) dalyvaujantys laivai išgelbėjo 2 380 imigrantų ir prieglobsčio ieškotojų.

Operacija buvo pradėta po dviejų laivų katastrofų praėjusių metų spalį, per kurias nuskendo 400 pabėgėlių iš Eritrėjos, Somalio ir Sirijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.