Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.14 18:07

Rusijoje vyksta regioniniai rinkimai, balsuoja ir Krymas

BNS, LRT.lt 2014.09.14 18:07

Daugelyje Rusijos regionų sekmadienį vyksta regioniniai rinkimai, per kuriuos turi būti išrinkti 30-ies iš 85 sričių bei kraštų vadovai, taip pat 14 regioninių parlamentų, be to, daug kur renkama ir vietos valdžia.

Daugelyje Rusijos regionų sekmadienį vyksta regioniniai rinkimai, per kuriuos turi būti išrinkti 30-ies iš 85 sričių bei kraštų vadovai, taip pat 14 regioninių parlamentų, be to, daug kur renkama ir vietos valdžia.

Iš viso Rusijoje buvo atidaryta per 64 600 rinkimų apylinkių, paskelbė Centrinės rinkimų komisijos (CRK) pirmininko pavaduotojas Leonidas Ivlevas.

Jis nurodė, kad Rusijoje iš viso atidarytos 64 682 rinkimų apylinkės ir kad 570 tūkst. žmonių dirba rinkimų komisijose 84-iose teritorijose, kur vyksta rinkimai. Tose teritorijose gyvena daugiau kaip 75 mln. registruotų rinkėjų.

Be to, daug kur vyks referendumai.

Rinkėjų aktyvumas per regionų rinkimus visada būna mažesnis, nei per federalinius rinkimus, bet šiais metais politologai ginčijasi tik dėl to, ar rinkėjų aktyvumas bus tiesiog mažas, ar itin mažas.

Rinkimai vyksta ir Kryme – pirmą kartą po to, kai Rusija šį pusiasalį aneksavo.

Laikinai respublikos vadovo pareigas einantis Sergejus Aksionovas sakė, kad regione atidarytos visos rinkimų apylinkės.

„Visos apylinkės atidarytos 100-u procentų, saugumas visiškai užtikrintas. Komisijos dirba normaliai“, – sakė S. Aksionovas.

Kai kurie ekspertai šią rinkimų dieną siūlo vertinti kaip tam tikrą sociologinę apklausą, parodysiančią, kiek padidėjo valdžios populiarumas po įvykių Kryme.

Lietuvos URM: „rinkimai“ – dar vienas neteisėtas okupacinės valdžios veiksmas

Reaguodama į pranešimus apie Ukrainos Krymo autonominėje respublikoje rengtus „rinkimus“ rugsėjo 14 d., Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija pabrėžia, kad Lietuva remia Ukrainos suverenitetą, nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą ir laiko tokių „rinkimų“ Kryme organizavimą dar vienu okupacinės valdžios neteisėtu veiksmu.

„Nepripažįstame konstitucinių ir teisinių pagrindų, pagal kuriuos šie „rinkimai“ buvo organizuoti. Tuo pačiu reiškiame susirūpinimą dėl padažnėjusių žmogaus teisių pažeidimų neteisėtai aneksuotoje Ukrainos Krymo autonominėje respublikoje“, – teigiama URM pranešime spaudai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi