Pasaulyje

2015.09.08 13:45

„Islamo valstybės“ kovotojai įvykdė brito egzekuciją

ELTA, BNS 2015.09.08 13:45

Davido Haineso nužudymas yra „visiško blogio aktas“, pareiškė Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas, pasirodžius vaizdo įrašui, kuriame, kaip įtariama, įvykdoma „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų pagrobto brito egzekucija, skelbia BBC.

Davido Haineso nužudymas yra „visiško blogio aktas“, pareiškė Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas, pasirodžius vaizdo įrašui, kuriame, kaip įtariama, įvykdoma „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų pagrobto brito egzekucija, skelbia BBC.

44-erių pagalbos darbuotojas iš Perto buvo pagrobtas 2013 metais Sirijoje. Jį nelaisvėje laikė IS kovotojai, kurie neseniai išplatino dviejų amerikiečių egzekucijos vaizdo įrašus. Naujausiame vaizdo įraše taip pat grasinama nužudyti antrą įkaitą britą.

Premjeras pažadėjo padaryti viską, kas įmanoma, kad žudikai būtų rasti. D. Cameronas pareiškė, kad nekalto pagalbos darbuotojo nužudymas – „niekingas ir baisus“ įvykis. D. Cameronas kiek vėliau dalyvaus nepaprastajame vyriausybės komiteto „Cobra“ posėdyje.

„Tai visiško blogio aktas (...). Mes padarysime viską, kas mūsų galioje, kad surastume šiuos žudikus ir užtikrintume, jog jie sulauks teisingumo, nesvarbu kiek tai užtruktų“, – sakė premjeras.

„Mano vardas D. Hainesas. Noriu pareikšti, kad tave, D. Cameronai, laikau visiškai atsakingu už mano egzekuciją“, – sako vyras vaizdo įraše.

Britas toliau sako, kad D. Cameronas prisidėjo prie koalicijos su JAV prieš IS „lygiai taip pat, kaip pirmtakas Tony Blairas. Deja, mes, britų visuomenė, galiausiai sumokėsime už mūsų parlamento savanaudiškus sprendimus“.

Sekmadienį Didžiosios Britanijos Užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad įrašas tikras.

„Yra visi ženklai, kad šis vaizdo įrašas tikras, neturime priežasties manyti, kad yra kitaip“, – sakė ministerijos atstovas.

D. Cameronas nesiruošia skelbti antskrydžių prieš IS, nepaisant brito egzekucijos

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas D. Cameronas sekmadienį atmetė raginimus prisijungti prie JAV ir paskelbti antskrydžių vykdymą prieš „Islamo valstybę“ (IS), nepaisant džihadistų įvykdyto brito egzekucijos, skelbia „Reuters“.

Kalbėdamas po nepaprastojo vyriausybės komiteto „Cobra“ posėdžio Londone, D. Cameronas sakė, kad jo vyriausybė kovoja su IS įvairiais frontais, tačiau, bent jau dabar, neplanuojama vykdyti antskrydžių.

„Intensyvėjant šiai strategijai, mes esame pasiruošę imtis visų reikalingų priemonių, kad įveiktume šią grėsmę ir apsaugotume savo šalį, – per televizijos transliaciją sakė D. Cameronas. – Žingsnis po žingsnio mes privalome išstumti, išardyti ir galiausiai likviduoti IS. Mes tai darysime ramiai ir išmintingai, tačiau su geležiniu ryžtu“.

Didžioji Britanija praeityje būdavo pirmoji valstybė, prisijungianti prie JAV karinių veiksmų užjūryje, tačiau karų nualintų gyventojų priešiškumas, parlamento nepritarimas oro antskrydžiams Sirijoje praėjusiais metais ir susidariusi jautri situacija dėl ketvirtadienį vyksiančio Škotijos referendumo dėl nepriklausomybės lėmė šį kartą santūrų D. Camerono elgesį.

Kaip pranešama, pirmadienį viršūnių susitikime Paryžiuje JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry su užsienio reikalų ministru Philipu Hammondu aptars pagalbos darbuotojo iš Didžiosios Britanijos egzekuciją.

D. Cameronas pažymėjo neplanuojąs sušaukti darbo pertrauką paskelbusį parlamentą siekiant patvirtinti antskrydžius prieš IS pozicijas, o jo aplinkos žmonės sako, jog premjeras kol kas tokių planų neturi.