Pasaulyje

2014.09.13 15:09

A. Jaceniukas: V. Putino tikslas – sugriauti Ukrainą ir atkurti SSRS

BNS 2014.09.13 15:09

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas siekia sugriauti Ukrainą, kaip nepriklausomą šalį, ir atkurti Sovietų Sąjungą, pareiškė šeštadienį Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas siekia sugriauti Ukrainą, kaip nepriklausomą šalį, ir atkurti Sovietų Sąjungą, pareiškė šeštadienį Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas.

Kalbėdamas Kijeve per spaudos konferenciją, kurioje dalyvauja Europos ir Ukrainos įstatymų leidėjai bei verslo lyderiai, A. Jaceniukas gyrė naująsias ES ir JAV paskelbtas ekonomines sankcijas Rusijai ir pareiškė, kad jos kelia didelę grėsmę Rusijos ekonomikai.

„Mes tebesame karo etape, ir pagrindinis agresorius yra Rusijos Federacija... Putinas nori dar vieno įšaldyto konflikto (Ukrainos rytuose)“, – pažymėjo A. Jaceniukas.

„Jo tikslas paimti visą Ukrainą... Rusija yra grėsmė pasaulio tvarkai ir visos Europos saugumui“, – pabrėžė jis.

Rugsėjo 5 dieną Minske Kijevo, prorusiškų separatistų ir Maskvos bei ESBO atstovų pasirašytos paliaubos po penkių mėnesių konflikto Ukrainos rytuose tėra tik „pirmas žingsnis“ „žudynėms nutraukti“, kalbėjo A. Jaceniukas.

Pasak jo, dvišalio susitarimo su Rusija idėja „nėra geriausia“, ir ragino JAV bei Europos Sąjungą tiesiogiai dalyvauti taikos derybose ir garantuoti Ukrainai suverenumą ir nepriklausomybę.

„Jie (rusai) aploš mus, – sakė A. Jaceniukas. – Putinui reikia dar vieno įšaldyto konflikto“.

Ukrainos premjeras dar pareiškė, kad artimiausiu metu Ukraina netaps NATO nare.

„NATO yra vienintelė galimybė Ukrainai apginti... Artimiausioje perspektyvoje NATO nepasirengusi priimti Ukrainos, bet, kaip sakoma Šventajame rašte, jeigu belsime į duris, jos atsivers. Ir mes nutarėme belsti“, – pasakė A. Jaceniukas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.