Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.12 13:46

Ukrainos separatistai su pavydu stebi Škotijos balsavimą

BNS 2014.09.12 13:46

„Kodėl Anglija nebombarduoja škotų separatistų?“ – „Twitter“ klausia vienas prorusiškų Ukrainos separatistų šalininkas, prie šio klausimo paskelbęs Škotijos vėliavos atvaizdą.

„Kodėl Anglija nebombarduoja škotų separatistų?“ – „Twitter“ klausia vienas prorusiškų Ukrainos separatistų šalininkas, prie šio klausimo paskelbęs Škotijos vėliavos atvaizdą.

Rytų Ukrainos separatistai ir jų šalininkai socialinėje žiniasklaidoje parodijuoja galimą Didžiosios Britanijos subyrėjimą per kitos savaitės referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės ir spaudžia dėl savo pačių kovos už atskirą valstybę.

„Galiu nuvažiuoti ir padėti jiems surengti referendumą“, – pajuokavo „Donecko liaudies respublikos“, kurią separatistai paskelbė po karštai ginčijamų balsavimų dėl nepriklausomybės gegužės mėnesį, parlamento pirmininkas Borisas Litvinovas.

Viename „Twitter“ paskelbtame atvaizde matyti Igorio Strelkovo, įtariamo Rusijos žvalgybos agento, kuris vienu metu buvo laikomas maišto Ukrainoje varomąja jėga, modelis, nuo galvos iki kojų aprengtas škotiškais drabužiais, įskaitant kiltą ir kailinį krepšį.

Po atvaizdu ukrainietiškai parašyta: „Škotija bus laisva“.

Kitame paveiksliuke, montaže, karalienė Elizabeth II prašo JAV prezidento Baracko Obamos padėti neleisti Škotijai pasitraukti.

„Obama, Škotija nori atsiskirti! Padėkit juos nuraminti. Apkaltinkit juos vadovavimu kruvinam režimui“, – toje karikatūroje sako karalienė.

Prisidėjo ir prorusiški lyderiai Kryme, kurie pareikalavo, kad pasaulis, jei pripažins „Taip“ Škotijoje, pripažintų ir šio Juodosios jūros pusiasalio aneksiją, kurią Rusija įvykdė kovo mėnesį, po paskubomis surengto referendumo.

Tačiau nei taip kaip Škotijos atveju, kova Ukrainoje skendi kraujyje. Mažiausiai 2,7 tūkst. žmonių jau žuvo nuo balandžio vidurio, kai kariškiai pradėjo didelio masto puolimą prieš separatistų kovotojus, užėmusius virtinę miestų rytiniame Donbaso regione.

56 metų separatistas Petro Ševčukas, kuris sukilėlių kontroliuojamame Ilovaisko mieste į rytus nuo Donecko valė geležinkelį nuo nesprogusių artilerijos sviedinių, klausė, kodėl jie dėl savo nepriklausomybės turėjo paimti į rankas ginklus, kai Škotija galėjo surengti taikų referendumą.

„Iš tikrųjų tai labai geras pavyzdys, – sakė jis. – Mes turime stoti už savo teises vien tam, kad paprasčiausiai egzistuotume, už teisę gyventi, apsiginti ginklu. Niekas nevertina mūsų rimtai, niekas mūsų nesiklauso“.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka trečiadienį savo vyriausybei pasakė, kad kitą savaitę pateiks parlamentui įstatymo projektą dėl didesnės autonomijos Rytų Ukrainos regionams.

Tačiau jis sakė, kad pagal įstatymą, kuriuo būtų leista laikina savivalda Donecke ir Luhanske, šie regionai liktų Ukrainos dalys.

„Ukraina nedarys jokių nuolaidų savo teritorinio vientisumo klausimais“, – sakė jis.

„Donecko liaudies respublikos“ parlamento pirmininkas B. Litvinovas savo reikalą lygino su kitais nepriklausomybės judėjimais – Škotijoje, Katalonijoje ir Baskijoje – ir sakė, kad Ukrainos sukilimą reikėtų spręsti taikiai.

Tačiau ne taip kaip Škotijos atveju, kai balsavimas buvo planuojamas ne vienus metus, Krymo referendumas buvo surengtas per kelias dienas po to, kai pusiasalį užėmė įtariami Rusijos kariai, ir rinkėjai iš esmės galėjo rinktis tik iš dviejų galimybių: prisijungimo prie Rusijos arba atsiskyrimo nuo Ukrainos.

Vienoje žinutėje „Twitter“ buvo teigiama, kad sukilimai Ukrainoje, kuri iki 1991 metų buvo Sovietų Sąjungos dalis, yra vieno žmogaus – Rusijos prezidento Vladimiro Putino – darbas.

„Škotijoje ir Katalonijoje tai tikra žmonių valia. Donbase tai tikra Putlerio valia“, – parašė žinutės autorius, pavartodamas Rusijos opozicijos sugalvotą žodį, kuriuo V. Putinas lyginamas su nacių diktatoriumi Adolfu Hitleriu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi