Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.12 14:55

O. Pistorius pripažintas kaltu dėl netyčinės žmogžudystės

BNS 2014.09.12 14:55

Pietų Afrikos Respublikos (PAR) teisėja Thokozile Masipa penktadienį pripažino parolimpinio ir olimpinio sporto žvaigždę Oscarą Pistorių kaltu dėl „nužudymo, dėl kurio kaltas asmuo,“ – netyčinės žmogžudystės. Bausmę sportininkas išgirs spalio 13 dieną.

Pietų Afrikos Respublikos (PAR) teisėja Thokozile Masipa penktadienį pripažino parolimpinio ir olimpinio sporto žvaigždę Oscarą Pistorių kaltu dėl „nužudymo, dėl kurio kaltas asmuo,“ – netyčinės žmogžudystės. Bausmę sportininkas išgirs spalio 13 dieną.

Ketvirtadienį sprinteris buvo išteisintas dėl kaltinimų tyčine žmogžudyste.

Abiejų kojų neturintis O. Pistorius, kuris tapo viena ryškiausių sporto žvaigždžių, pernai per Šv. Valentino dieną savo namuose Pretorijoje nušovė draugę Reevą Steenkamp.

T. Masipa paskelbė: „Kaltinamasis pripažįstamas nekaltu (dėl žmogžudystės), vietoje to jis pripažįstamas kaltu dėl nužudymo, dėl kurio kaltas asmuo“.

Tokį savo sprendimą teisėja pagrindė faktu, kad O. Pistorius elgėsi neracionaliai ir nerūpestingai, kai iš 9 mm kalibro pistoleto paleido keturis šūvius pro užrakintas tualeto duris savo prabangiuose namuose. Už durų tualete buvusi R. Steenkamp žuvo kone akimirksniu.

„Protaujantis žmogus būtų numatęs tą galimybę, jog kad ir kas buvo už tų durų, (jį) kulkos galėjo nužudyti, ir būtų ėmęsis žingsnių išvengti pasekmių, o kaltinamasis nesuprato šių pasekmių“, – sakė T. Masipa.

Už netyčinę žmogžudystę gali būti skirta iki 15 metų kalėjimo.

Kaltintojai teigė, kad O. Pistorius po įvykusio ginčo pernai Šv. Valentino dienos paryčiais tyčia nužudė manekenę, teisės studijas baigusią R. Steenkamp, bet T. Masipa nusprendė, kad kaltintojai to neįrodė.

O. Pistorius tvirtina, jog šaudė manydamas, kad jo vonios kambaryje yra įsilaužėlis, kuris slepiasi tualeto kabinoje.

O. Pistorius taip pat buvo išteisintas dėl dviejų atskirų kaltinimų šaunamųjų ginklų įstatymo pažeidimais – neteisėto amunicijos laikymo ir šaudymo iš pistoleto pro automobilio stogo liuką, bet buvo pripažintas kaltu dėl šaudymo iš pistoleto po stalu sausakimšame Johanesburgo restorane.

Teisėjai skaitant verdiktą, sprinteris apatiškai stovėjo savo vietoje sunėręs rankas.

Iš lankytojų galerijos girdėjosi 29 metų R. Steenkamp draugų, tarp jų – Desi Myers, verksmas.

R. Steenkamp tėvas Barry ranka lietė galvą, o motina June sučiaupė lūpas ir purtė galvą.

Bausmę teisėja turi paskirti po kelių savaičių ir kadangi konkrečios privalomos bausmės už netyčinę žmogžudystę nėra, T. Masipa turės nemažą veiksmų laisvę šiuo klausimu.

Teisės ekspertai reiškė nustebimą dėl to, kad O. Pistorius buvo pripažintas nekaltu dėl žmogžudystės, ir prognozavo, kad byla šiuo verdiktu nesibaigs.

Vitvotersrando universiteto baudžiamosios teisės profesorius Jamesas Grantas sakė, kad kaltintojai gali teikti apeliaciją, jei mano, kad padaryta teisinė klaida.

„Visi truputį nustebę“, – sakė teisininkė Audrey Berndt, suabejojusi T. Masipos išvada, jog O. Pistorius negalėjo žinoti, kad keturios paleistos kulkos su ertme smaigalyje ką nors nužudys.

„Jai derėjo truputį labiau paaiškinti savo argumentaciją“, – sakė A. Berndt.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi