Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Į Ukrainą vėl plūsta Rusijos tankai ir kariuomenė

BNS, 15min.lt2015.09.08 13:45

Iš Rusijos į Ukrainos teritoriją per pasienio Izvarino punktą ketvirtadienį įvažiavo ir link Krasnodono miesto pasuko didžiulė sunkiosios karinės technikos kolona su daug kariškių ir šaudmenų, pranešė naujienų agentūra „Unian“.

Iš Rusijos į Ukrainos teritoriją per pasienio Izvarino punktą ketvirtadienį įvažiavo ir link Krasnodono miesto pasuko didžiulė sunkiosios karinės technikos kolona su daug kariškių ir šaudmenų, pranešė naujienų agentūra „Unian“.

Ukrainos pasienio tarnyba pranešė, kad į Luhansko sritį iš Rusijos teritorijos ketvirtadienį įvažiavo 12 tankų, 48 šarvuočiai, 12 šarvuotų mašinų, 20 „Ural“ sunkvežimių, pakrautų šaudmenimis, 8 „Ural“ sunkvežimiai, kurie buvo pilni kariškių, keturi priešlėktuvinės gynybos automobiliai, penkios mobilios degalinės.

Pasieniečiai praneša, kad iš Ukrainos teritorijos į Rusiją taip pat išvažiavo keli kariniai „KamAZ“ sunkvežimiai, 6 „Ural“ sunkvežimiai, dvi mobiliosios degalinės.

Pasieniečių duomenimis, iš pasienio punkto „Novoazovskas“ pusės link Bezimenojė gyvenvietės nuvažiavo apie 10 tankų. Šalia šios gyvenvietės taip pat dislokuotos dvi salvinės ugnies sistemos „Grad“.

Pasieniečiai taip pat teigia prie Belojarovkos gyvenvietės pastebėję apie 400 karinės technikos vienetų.

Jie turi informacijos, kad apie 76 karinės technikos vienetų su Rusijos vėliavomis nuo Belojarovkos per Amvrosijivką pajudėjo pietų link.

Kijevas: separatistai Rytų Ukrainos sienos kontrolę išplėtė iki Azovo jūros

Ukrainos valdžia ketvirtadienį pripažino, kad prorusiški separatistai savo kontroliuojamą teritoriją prie rytinės sienos su Rusija išplėtė iki Azovo jūros.

Šis Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos pranešimas pasirodė po separatistų praėjusį mėnesį surengto žaibiško puolimo pietryčiuose.

NATO: Rytuose dar yra apie tūkstantį karių

Ukrainos rytuose vis dar yra apie 1 000 Rusijos kariškių, o savo pasienyje Rusija yra sutelkusi dar 20 tūkst. karių, ketvirtadienį pranešė NATO, nors Kijevas skelbia, kad Maskva atitraukė iš Ukrainos daugumą savo karių.

Karių išvedimas, jei šis faktas bus patvirtintas, „būtų pirmasis geras žingsnis“, sakoma NATO karininko pareiškime agentūrai AFP, kuriame priduriama, jog „reikalo esmė tokia, kad Ukrainos rytuose tebėra maždaug 1 000 rusų karių... ir maždaug 20 tūkst. Rusijos pasienyje“.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka trečiadienį vyriausybės posėdyje sakė, kad „naujausia informacija, gauta iš mūsų žvalgybos, rodo, jog 70 proc. rusų karių buvo sugrąžinti per sieną“ atgal į Rusiją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.