Pasaulyje

2014.09.10 15:24

P. Porošenka: separatistų kontroliuojamiems rajonams bus suteiktas specialus statusas

BNS2014.09.10 15:24

Ukrainos ir prorusiškų separatistų praėjusią savaite patvirtintose taikos kelio gairėse numatyta, kad Ukraina toliau bus suvereni, vieninga valstybė su dabartinėmis savo sienomis, trečiadienį sakė prezidentas Petro Porošenka.

Ukrainos ir prorusiškų separatistų praėjusią savaite patvirtintose taikos kelio gairėse numatyta, kad Ukraina toliau bus suvereni, vieninga valstybė su dabartinėmis savo sienomis, trečiadienį sakė prezidentas Petro Porošenka.

Per vyriausybės posėdį, kurį transliavo televizija, prezidentas taip pat sakė, kad sunku išsaugoti paliaubas tarp vyriausybės pajėgų ir prorusiškų separatistų Ukrainos rytuose, nes „teroristai visą laiką mėgina provokuoti“ Kijevo pajėgas.

„(Penktadienį Minske pasirašytas) protokolas numato, kad Ukrainos suverenitetas bus atkurtas ir užtikrintas visoje Donbaso teritorijoje, įskaitant rajonus, kuriuos kontroliuoja kovotojai“, – sakė jis.

O. Porošenka pridūrė, kad kitą savaitę Aukščiausiajai Radai bus pateiktas įstatymo projektas dėl „specialaus statuso“ suteikimo kai kuriems rajonams rytinėse Donecko ir Luhansko srityse, kurias šiuo metu kontroliuoja separatistai.

Pasak prezidento, šis projektas užtikrina „taikų atitinkamų teritorijų sugrąžinimą Ukrainos suverenitetui“.

„Prašyčiau paremti šį įstatymo projektą. Taip pat prašyčiau, kad mes jokiu būdu nenutrauktume taikaus proceso“, – pabrėžė prezidentas.

P. Porošenka taip pat pažymėjo, kad „jokios LLR (Luhansko liaudies respublika) ir DLR (Donecko liaudies respublika) Minsko protokole neminimos“.

„Apie jokią federalizaciją... protokole nėra ir negali būti jokios kalbos“, – pabrėžė jis.

„Sakome, kad įstatymo projektas dėl laikinos vietos savivaldos tvarkos atskiruose Donecko ir Luhansko sričių rajonuose numato aiškų šių regionų statusą Ukrainos sudėtyje“, – pridūrė valstybės vadovas.

Rusija daugumą savo karių grąžino į savo teritoriją, sako Ukrainos prezidentas

P. Porošenka trečiadienį informavo, kad Maskva daugumą savo karių, kurie, pasak jo, buvo Rytų Ukrainoje, grąžino į Rusijos teritoriją, tad didėja viltys dėl taikos proceso.

Rusija neigia, kad siuntė kokius nors savo karius į Rytų Ukrainą, paremti su Kijevo pajėgomis kovojančių prorusiškų separatistų, nors Ukraina ir Vakarai tvirtina, jog daugybė įrodymų rodo priešingai. Maskva taip pat neigia ginkluojanti separatistus.

„Kaip rodo naujausia informacija, kurią gavau iš mūsų žvalgybos, 70 proc. rusų karių buvo sugrąžinti per sieną (atgal į Rusiją)“, – per vyriausybės posėdį sakė P. Porošenka.

„Tai toliau didina mūsų viltį, kad taikos iniciatyvos turi geras perspektyvas“, – sakė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.