Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Čilės metro stotyje sprogus bombai sužeista 14 žmonių

BNS 2015.09.08 13:45

Sausakimšoje Santjago metropoliteno stotyje, kavinukių rajone pirmadienį pietų metu sprogus savadarbei bombai, buvo sužeista 14 žmonių, o Čilės vyriausybė pavadino tai teroristiniu aktu.

Sausakimšoje Santjago metropoliteno stotyje, kavinukių rajone pirmadienį pietų metu sprogus savadarbei bombai, buvo sužeista 14 žmonių, o Čilės vyriausybė pavadino tai teroristiniu aktu.

Užtaisas, kuris sprogo stotyje „Escuela Militar“ („Karo mokykla“), buvo padarytas iš gesintuvo ir laikrodžio ir padėtas šiukšliadėžėje.

„Tai buvo siaubinga scena. Ant grindų tysojo moteris, klientai bėgo lauk nesumokėję, palikę maistą savo lėkštėse, – sakė vieno restoranėlio darbuotoja Rosa Valdes. – Bijau rytoj grįžti į darbą. Turėsiu žiūrėti į kiekvieną šiukšliadėžę.“

Silvana, maisto kiosko šalia tos vietos, kur sprogo užtaisas, virėja, sakė, kad matė „sužeistus, kraujuojančius, šaukiančius, verkiančius“ žmones.

Minima stotis yra prie vienos intensyviausiai naudojamų sostinės metropoliteno linijų.

Atsakomybės už sprogimą kol kas niekas neprisiėmė, bet jis įvyko po virtinės neišaiškintų mažų sprogimų Čilėje. Tai buvo antras sprogimas Santjago metropoliteno sistemoje per pastaruosius tris mėnesius.

Sužeistųjų skaičius visą dieną nuolat didėjo, o naujausias Vidaus reikalų ministerijos pateiktas skaičius buvo 14, pranešė šalies žiniasklaida. Laimei, niekas nebuvo sužeistas sunkiai.

„Tai aktas, kuris turi teroristinio akto požymius. Dėl to nėra abejonių“, – sakė vyriausybės atstovas Alvaro Elizalde, kuris pridūrė, kad valdžia imsis „energingo atsako“.

Prezidentė Michelle Bachelet surengė skubų posėdį ir ligoninėje susitiko su trimis sužeistais žmonėmis.

Pareigūnai įtaria, kad bombą padėjo du jaunuoliai, kurie pabėgo automobiliu, sakė vidaus reikalų ministro pavaduotojas Mahmudas Aleuy.

Čilėje per pastaruosius penkerius metus sprogo daugiau kaip 100 savadarbių bombų, kurių taikiniais tapo bankai, sporto salės, ambasados ir restoranai. Tos bombos padarė palyginti nedidelę žalą, sunkiai sužeistų žmonių nebuvo.

Praeityje atsakomybę už tokius išpuolius yra prisiėmusios grupės, naudojančios senų anarchistinių organizacijų pavadinimus.

Niekas dėl šių išpuolių nebuvo nuteistas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi