Pasaulyje

2015.02.12 21:37

Per neonacių eitynes Hamburge sužeisti 38 policininkai

ELTA2015.02.12 21:37

Per neonacių priešininkų sukeltas riaušes šeštadienį Vokietijos Hamburgo mieste buvo sužeisti 38 policininkai. Suimta 17 asmenų, praneša agentūra AFP.

Apie 700 nenonacių Hamburge susirinko švęsti „Vokietijos ateities dieną“. Tūkstančiai kairiųjų demonstrantų mėgino tam sutrukdyti. Kad būtų užkirstas kelias kraštutinių dešiniųjų ir kairiųjų grupuočių susidūrimui, mieste buvo sutelkta 4 400 policijos pareigūnų. Rytinė Hamburgo dalis prilygo tvirtovei, gyvenimas joje buvo paralyžiuotas.

Šimtai užsimaskavusių demonstrantų svaidė į policininkus akmenis ir butelius. Buvo padegti trys automobiliai, vienas jų – policijos. Taip pat liepsnojo šiukšlių konteineriai. Liudininkai pasakojo apie labai griežtus policijos veiksmus. Pareigūnai naudojo vandens patrankas.

Policijos profsąjunga griežtai sukritikavo riaušes. „Kairiųjų grupuočių taikiniai yra demokratinė teisinė valstybė ir jos policija. Tariama jų kova su neonaciais yra tik dingstis“, – sakė profsąjungos atstovas Frankas Richteris.

Naktį prieš sankcionuotą neonacių mitingą buvo padegta 14 policijos automobilių. Padaryti nuostoliai siekia 1,5 mln. eurų. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.