Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.08 16:39

Sutarta pradėti „konfrontaciją“ su „Islamo valstybės“ džihadistais

BNS 2014.09.08 16:39

Arabų valstybės sekmadienį susitarė imtis „reikiamų priemonių“ įveikti „Islamo valstybės“ (IS) kovotojus ir yra pasirengusios tarptautiniam bendradarbiavimui dėl šio tikslo, pranešė Arabų Lygos vadovas Nabilas al Arabi.

Arabų valstybės sekmadienį susitarė imtis „reikiamų priemonių“ įveikti „Islamo valstybės“ (IS) kovotojus ir yra pasirengusios tarptautiniam bendradarbiavimui dėl šio tikslo, pranešė Arabų Lygos vadovas Nabilas al Arabi.

Pradėdamas Lygos užsienio reikalų ministrų susitikimą N. al Arabi paragino pradėti visapusišką karinę ir politinę konfrontaciją su kovotojais ir kitais džihadistais, kurie, anot jo, kelia grėsmę pačiam arabų valstybių egzistavimui.

Tačiau vėliau jis neišreiškė atviros paramos JAV oro smūgių kampanijai prieš IS, kuri kontroliuoja dideles Irako ir Sirijos teritorijas, taikinius.

„Arabų užsienio reikalų ministrai susitarė imtis reikiamų priemonių siekiant konfrontuoti su teroristų grupuotėmis, įskaitant ir IS“, – spaudos konferencijoje sakė N.al Arabi.

„Tarptautinis bendradarbiavimas yra apimamas visais frontais“, – pridūrė jis.

Ministrai susitarė imtis visų priemonių priešintis terorizmui: politinių, saugumo ir ideologinių, sakė Lygos vadovas, tačiau nepatikslino, kokios būtent priemonės turimos omenyje.

N. al Arabi pabrėžė, kad IS kelia grėsmę visam regionui.

„Tai, kas vyksta Irake, yra ne tik teroristinės organizacijos keliama grėsmė valstybės valdžiai, bet grėsmė jos pačiam egzistavimui, taip pat kitų valstybių egzistavimui“, – sakė jis.

N. al Arabi savo pastabas išsakė tą pačią dieną, kai JAV išplėtė oro smūgio kampaniją prieš džihadistus Irako arabų sunitų teritorijose.

Irakas, kuris ne kartą ragino padėti jam kovoti su islamistų kovotojais, anksčiau pasveikino JAV prezidento Baracko Obamos planą dėl tarptautinės koalicijos prieš džihadistus kaip „reikšmingą paramos žinią.“

Savo planą dėl IS sutriuškinimo B. Obama penktadienį išdėstė per Velse vykusį NATO viršūnių susitikimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi