Pasaulyje

2014.09.07 15:09

Rusijos teismas leido suimti pagrobtą estų saugumo policijos darbuotoją

ELTA, BNS2014.09.07 15:09

Rusijos sostinės teismas sekmadienį priėmė sprendimą suimti pasienyje anksčiau šią savaitę „pagrobtą“ Estijos saugumo policijos (KaPo) pareigūną Estoną Kohverą.

Rusijos sostinės teismas sekmadienį priėmė sprendimą suimti pasienyje anksčiau šią savaitę „pagrobtą“ Estijos saugumo policijos (KaPo) pareigūną Estoną Kohverą.

Maskvos Lefortovo teisme patvirtino informaciją, kad, vykdant tyrimą dėl įtariamos žvalgybinės informacijos rinkimo, Saugumo policijos departamento Tartu skyriaus bendradarbio E. Kohvero atžvilgiu buvo pasirinkta tokia kardomoji priemonė.

„Estonas Kohveras areštuotas. Posėdis vyko uždaru režimu“, – trumpai pranešė naujienų agentūrai „Interfax“ teismo atstovė spaudai Julija Skotnikova, nenurodydama daugiau jokių detalių.

Tuo tarpu informuotas šaltinis „Interfax“ sakė, kad E. Kohveras už grotų buvo pasodintas dviem mėnesiams.

Šaltinio duomenimis, suimtajam yra inkriminuojamas šnipinėjimas. Jei toks kaltinimas būtų patvirtintas, jam grėstų laisvės atėmimo nuo 10 iki 20 metų bausmė.

Rusijos valstybinė televizija šeštadienį parodė paniurusį, antrankiais surakintą policininką, kurį į teismą vedė kaukėti saugumo pareigūnai.

Laikomas Maskvos kalėjime

Maskvos teismas pritaikė kardomąsias priemones Estijos saugumo pareigūnui, kurį kaip teigiama penktadienį pagrobė Rusijos Federalinė Saugumo Tarnyba (FST), praneša Estijos naujienų svetainė err.ee, remdamasi Rusijos žiniasklaida.

Saugumo pareigūno Estono Kohvero buvimo vieta paaiškėjo po „Pervyj Kanal“ pranešimo bei Estijos užsienio reikalų ministro Urmo Paeto interviu žiniasklaidai.

Rusijos žiniasklaida pranešė, kad E. Kohveras įtariamas šnipinėjimu, ginklų kontrabanda ir nelegaliu sienos kirtimu. Tuo metu estai teigia, kad pareigūnas tyrė nusikaltimą susijusį su kontrabanda. Manoma, kad Estijai gali būti sunku susigrąžinti savo pareigūną, nes jam mesti sunkūs kaltinimai.

Nei Estijos Užsienio reikalų ministerijos, nei konsuliniams pareigūnams su E. Kohveriu susitikti dar nepavyko, nors derybos su Rusijos Užsienio reikalų ministerija šiuo klausimu vyko.

E. Kohveras buvo pagrobtas penktadienio rytą, darbo metu netoli vieno Estijos sienos apsaugos punktų, miškingoje vietovėje. Įvykdant grobimą buvo panaudotas dūminis užtaisas bei blokuojami radijo signalai.

Po incidento Estija uždraudė visiems saugumo policijos pareigūnams keliauti į Rusiją.

Estijos konsului Maskvoje dar nebuvo suteikta galimybė susitikti su E. Kohveru

Rusijos valdžia iki šiol nesuteikė galimybės Estijos konsului Maskvoje susitikti su vieno šalies saugumo policijos (KaPo) departamentų pareigūnu Estonu Kohveru, kuris buvo neteisėtai sulaikytas ir dabar yra laikomas suimtas Maskvoje.

„Užsienio reikalų ministerija ir Estijos pasiuntinybė Maskvoje ne kartą kreipėsi į Rusijos URM, iškvietė Rusijos ambasadorių Taline, kad išsiaiškintų aplinkybes, dėl kurių buvo neteisėtai sulaikytas saugumo policijos darbuotojas Estonas Kohveras ir prievarta — grasinant ginklu — išgabentas į Rusiją, taip pat dėl to, kad pareikalautų jo grąžinimo į Estiją“, – sekmadienį ryte agentūrai BNS sakė Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Paetas.

„Rusijos pusei pateiktas mūsų pageidavimas, kad Estijos konsulas Maskvoje gautų galimybę susitikti su Estonu Kohveru. Iki šiol šis prašymas nebuvo patenkintas, ir mes toliau dirbame, kad jis būtų įvykdytas“, – sakė jis.

„Tai elementaru, kad žmogui būtų suteikta galimybė susitikti su konsulu“, – pažymėjo diplomatijos vadovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.