Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.06 16:42

Estija: pagrobtas pareigūnas išvežtas į Maskvą

BNS 2014.09.06 16:42

Pasak Estijos vidaus saugumo tarnybos, Rusijos federacijos saugumo tarnyba (FST) skelbia melagingus pranešimus, esą Estijos saugumo policijos pareigūnas Estonas Kohveras sulaikytas Rusijos teritorijoje.

Pasak Estijos vidaus saugumo tarnybos, Rusijos federacijos saugumo tarnyba (FST) skelbia melagingus pranešimus, esą Estijos saugumo policijos pareigūnas Estonas Kohveras sulaikytas Rusijos teritorijoje.

„Tokia pavardė yra, bet svarbu kita, ką reikia suprasti: Vidaus saugumo tarnybos pareigūnui atimta laisvė Estijos teritorijoje, iš ten jis nugabentas į Rusiją. Štai kokia yra tiesa“, – penktadienį naujienų agentūrai BNS sakė Estijos saugumo policijos atstovas Harry Puuseppas.

„Šiuo metu mes girdėjome tik oficialiai Rusijos žiniasklaidoje paskelbtus pranešimus. Žinoma, ne viskas ten tiesa. Mes tęsiame darbą“, – pažymėjo H. Puuseppas.

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FST) penktadienį pranešė pasienio zonoje Pskovo srities teritorijoje sutrukdžiusi Estijos VRM saugumo policijos departamento agentūrinę operaciją.

„Rusijos teritorijoje sulaikytas Estijos pilietis, Saugumo policijos departamento Tartu skyriaus bendradarbis Estonas Kohveras“, – sakė naujienų agentūrai „Interfax“ FST viešųjų ryšių tarnyboje.

„Iš pažeidėjo atimtas pistoletas „Taurus“ su šoviniais, 5 000 eurų, speciali technika slaptam garso įrašymui, taip pat žvalgybinio pobūdžio medžiagos“, – nurodė Rusijos FST ir pridūrė, kad E. Kohveras sulaikytas ir atliekami būtini tyrimo veiksmai .

Iki incidento saugumo policijos pareigūnas pasienyje tyrė kontrabandos atvejį

Penktadienį Estijos pietryčiuose įvykęs incidentas, per kurį Rusijos FST pareigūnai pagrobė ir išgabeno į Rusiją estų Saugumo policijos (KaPo) bendradarbį Estoną Kohverą, yra pavienis įvykis per operaciją, kuria siekta atskleisti su kontrabanda susijusį nusikaltimą, sakė Estijos vidaus reikalų ministras Hanno Pevkuras penktadienį vėlai vakare per spaudos konferenciją po vyriausybinės saugumo komisijos posėdžio.

Interviu estiškam portalui „Delfi“ jis nurodė, kad penktadienį vakare jam pavyko susisiekti su savo kolega Rusijos ministru. Stengtasi rasti galimybę, kad šis incidentas būtų kuo greičiau išspręstas ir pagrobtasis pareigūnas grįžtų į tėvynę.

„Požiūris buvo konstruktyvus“, – pabrėžė H. Pevkuras ir pridūrė, kad sienos kirtimą užfiksavo abiejų šalių pasienio tarnybos.

„Noriu užtikrinti visus Estijos piliečius, kad Estijos siena saugi ir kad Estijos valstybėje saugu gyventi kaip ir anksčiau. Kalbama apie incidentą, įvykusį per vieno kontrabandos atvejo tyrimo operaciją, kaip tik taip ir reikia tai vertinti. Kontrabandos atvejis. Ir mes jį tiriame“, – sakė ministras.

Apie specialiosios tarnybos pareigūno pagrobimą Estijos teritorijoje minėjo ir prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas.

„Aplankiau KaPo. Gavau patvirtinimą, kad šiandien prie Luhamos pasienio punkto įvyko korupcinis įvykis. Dokumentuota. Įvykis buvo Estijos pusėje; jį prisiėmė Rusijos specialioji tarnyba“, – parašė Estijos prezidentas savo paskyroje tinkle „Facebook“.

Estijos vidaus saugumo policija penktadienį pranešė, kad iš Rusijos pusės įsibrovę nenustatyti asmenys penktadienį apie 9 val. ryto Estijos teritorijoje ties Luhamos pasienio punktu suėmė jos pareigūną.

Ši pareigūnas, ėjęs savo tarnybines pareigas, susijusias su nusikaltimų per sieną prevencija, buvo suimtas grasinant ginklu, naudojant fizinę jėgą, sakė naujienų agentūrai BNS Vidaus saugumo policijoje. Prieš šį pagrobimą buvo nustatytas operatyvinį radijo ryšio trukdymas bei mesta dūminė granata iš Rusijos teritorijos pusės.

Estijos vidaus saugumo tarnyba nurodė, kad penktadienio popietę dar nebuvo žinoma, kur minėtas pareigūnas laikomas.

Dėl šio incidento iškelta baudžiamoji byla pagal straipsnį dėl laisvės atėmimo ir neteisėto laikinosios kontrolės linijos kirtimo (taip Estijoje vadinama valstybės siena su Rusija).

Kaip nurodė „Interfax“, Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FST) penktadienį pranešė pasienio zonoje Pskovo srities teritorijoje sutrukdžiusi Estijos VRM saugumo policijos departamento agentūrinę operaciją.

Estijoje penktadienį buvo iškviestas Rusijos ambasadorius Jurijus Merzliakovas dėl „tarnybines pareigas einančio saugumo tarnybos pareigūno pagrobimo“.

„Tai labai didelį nerimą keliantis atvejis. Tikimės, kad Rusija suteiks visą būtiną pagalbą ir bendradarbiaus sprendžiant šį atvejį ir grąžinant Estijos pilietį į Estiją“, – pareiškė užsienio reikalų ministras Urmas Paetas.

16.40 val. Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Paetas šeštadienį pranešė, kad pagrobtas Estijos policijos pareigūnas Estonas Kohveras išvežtas į Maskvą.

Interviu „Delfi“ jis sakė, kad šis vidaus saugumo policijos KaPo bendradarbis išveržtas į Maskvą ir kad Estija mėgina su juo susisiekti. Deramasi su Rusijos URM, esama vilties, kad Estijos konsului pavyks susitikti su E. Kohveriu Maskvoje.

U. Paetas nurodė kalbėjęsis su Rusijos URM pareigūnais, bet ne su šios žinybos vadovu Sergejumi Lavrovu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi