Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukraina: Mariupolyje aidi sprogimai

Liudininkai praneša, kad Rusijos kariuomenė šalia Mariupolio vykdo kovinę žvalgybą.

Liudininkai praneša, kad Rusijos kariuomenė šalia Mariupolio vykdo kovinę žvalgybą.

„Miesto pakraščiuose aidi rimti šūviai ir sprogimai“, – pranešė Mariupolio gyventojai. Vaikai paleidžiami iš mokyklų, taip pat paleidžiami ir kai kurių gamyklų darbuotojai. Kova vyksta rytiniuose miesto pakraščiuose, rašo liga.net.

Gali būti, kad puolimas – tai tik kovinė žvalgyba. Remiantis socialiniame tinkle „Twitter“ skelbiama informacija, Rusijos tankų kolona nukauta šalia Mariupolio miesto esančioje gyvenvietėje Širokino. Du iš aštuonių tankų dega. Vyksta arši kova.

Bataliono „Azov“ kovotojai pranešė, kad šalia gyvenvietės Bezimiannoje vyksta kova, tačiau tai ne tos pajėgos, kurios galėtų įvykdyti prasiveržimą.

Donecko srities gubernatorius Sergejus Taruta 14 val. susitikimo su studentais metu pranešė, kad keturi tankai ir apie 40 desantininkų vykdo kovinę žvalgybą, išvažiavo iš gyvenvietės Bazimiannoje ir šiuo metu yra tarp gyvenvietės Širokino ir Berdianskoje.

Ukrainiečiai persigrupuoja į gynybines pozicijas

Ukraina sveikina Prancūzijos sprendimą stabdyti pirmojo iš dviejų karo laivų „Mistral“ siuntimą Rusijai dėl šios karo veiksmų Ukrainos rytuose. Karo eigą sekantys apžvalgininkai sako, kad anksčiau sukilėlius puolę ukrainiečiai dabar vis dažniau persigrupuoja į gynybines pozicijas.

Sandėris su Rusija dėl „Mistral“ karo laivų vertas daugiau nei 1 mlrd. eurų, bet dėl Ukrainoje karo veiksmus pradėjusios Rusijos, prancūzų sąjungininkai spaudė šalį atsisakyti sandėrio. Tiesa, Prancūzija sutartį kol kas sulaikė, o ne visai nutraukė. Vakarai ir Ukraina tokį sprendimą vadina išmintingu, Rusija tikina, kad jokios tragedijos nepatirs, nors šimtai rusų jūrininkų jau treniravosi ant Vladivostoku pavadinto „Mistral“ karo laivo. Treniruotis, tik ne ant laivo, o Ukrainoje, žada atvykti 200 amerikiečių.

Karo eigą Rytų Ukrainoje nuolat sekantis gynybos ekspertas Dmytro Tymčukas teigia, kad dabar Ukrainos pajėgos jau turi persigrupuoti gynybai pozicijose, į kurias atsitraukia.

Apie vadinamąjį sienos projektą kalba ir Ukrainos vyriausybė, ji projektuoja dviejų metrų aukščio spygliuotą tvorą palei sieną su Rusija, ja tekėtų elektra, greta tykotų minos, tik kyla klausimų, kaip Ukraina statytų tokią sieną, jeigu negali prieiti prie didelio pasienio ruožo. Kautynėse rytuose ukrainiečiai po apšaudymų pasitraukė iš dar vienos Debalcevės gyvenvietės.

Liudininkai sako, kad apsuptas dar vienas – Kijevo Rusios batalionas. Ukrainiečiai dar neužmiršę Donbaso bataliono prie Ilovaisko likimo, ten apsupti žuvo daugybė karių, o dėl vangių valdžios veiksmų gelbėjant batalioną Ukrainos generalinis prokuroras net užsiminė norintis pasidomėti gynybos ministerijos karine strategija Ilovaiske, protestuotojai nuolat ragindavo valdžią ryžtingiau gelbėti Donbaso batalioną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi