Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Rusija prieš NATO viršūnių susitikimą įspėjo Aljansą ir JAV

BNS 2015.09.08 13:45

Rusijos užsienio reikalų ministras prieš ketvirtadienį prasidedantį NATO viršūnių susitikimą įspėjo Aljansą nesiūlyti Ukrainai narystės ir sakė, kad Jungtinės Valstijos neturėtų primesti savo valios šiai buvusiai sovietinei respublikai.

Rusijos užsienio reikalų ministras prieš ketvirtadienį prasidedantį NATO viršūnių susitikimą įspėjo Aljansą nesiūlyti Ukrainai narystės ir sakė, kad Jungtinės Valstijos neturėtų primesti savo valios šiai buvusiai sovietinei respublikai.

Sergejus Lavrovas taip pat paragino Kijevą ir prorusiškus separatistus, kurie Ukrainos rytuose kovoja su vyriausybinėmis pajėgomis, paremti Rusijos vadovo Vladimiro Putino pasiūlytus taikos žingsnius ir užkirsti kelią didžiulio masto krizei pačioje Europos širdyje.

V. Putinas septynių punktų planą pristatė trečiadienį, NATO viršūnių susitikimo, kuriame bus aptariama krizė Ukrainoje, išvakarėse.

„Kaip tik tuo momentu, kai ima atsirasti galimybė pradėti spręsti konkrečią problemą tarp Kijevo ir pašauktinių, nuskambėjo Kijevo valdžios reikalavimas dėl būtinybės atsisakyti neprisijungusios valstybės statuso ir pradėti stojimą į NATO“, – sakė ministras per derybas su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO).

„Tai aiškus mėginimas sužlugdyti visas pastangas užmegzti dialogą dėl nacionalinio susitaikymo“, – pabrėžė jis.

Maskva seniai tvirtina, kad galimą Ukrainos narystę NATO laiko grėsme nacionaliniam saugumui.

Išryškindamas Maskvos susirūpinimą dėl JAV įtakos Kijevui, S. Lavrovas sakė: „Kai kurie mūsų partneriai Vakaruose, įskaitant patį įtakingiausią – Jungtines Valstijas, nori, kad laimėtų NATO ir triumfuotų situacija, kai Amerika visiems primeta savo valią“.

„Ši išskirtinumo koncepcija, kurią nekart skelbė prezidentas (Barackas) Obama, prie gero neatves, jau neatvedė“, – pažymėjo jis.

S. Lavrovas taip pat pažadėjo, kad Rusija imsis „praktinių žingsnių“ dėl krizės Ukrainoje deeskalavimo ir paragino Kijevą bei prorusiškų separatistų lyderius sutikti su V. Putino pasiūlymais dėl paliaubų.

„Tikimės, kad (V. Putino) raginimai bus išgirsti, ypač Kijevo, Donecko ir Luhansko“, – sakė ministras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi