Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Rumunija uždegė žalią šviesą NATO naikintuvų bazei

BNS 2015.09.08 13:45

Rumunija suteikė leidimą įkurdinti savo teritorijoje NATO naikintuvus, gilėjant krizei kaimyninėje Ukrainoje, trečiadienį paskelbė jos prezidentas.

Rumunija suteikė leidimą įkurdinti savo teritorijoje NATO naikintuvus, gilėjant krizei kaimyninėje Ukrainoje, trečiadienį paskelbė jos prezidentas.

„Šie lėktuvai bus dalis NATO integruotos gynybos sistemos kartu su Rumunijos karinėmis oro pajėgomis“, – prezidentas Traianas Basescu sakė po susitikimo su šalies gynybos taryba.

„Rumunijos teritorijoje bus iki 200 pilotų, mechanikų ir priežiūros personalo“, – pridūrė jis.

T. Basescu ragino Europą laikytis griežtesnės pozicijos Rusijos atžvilgiu dėl krizės Ukrainoje, o trečiadienį paragino NATO stiprinti savo rytinį sparną, ruošiantis potencialiam padėties pablogėjimui.

„Rusijos karinių jūrų pajėgų buvimas Juodojoje jūroje kelia mums nerimą“, – pažymėjo jis.

Praeitą savaitę prezidentas kvietė Europos Sąjungą (ES) ir NATO aprūpinti ginklais Kijevo vyriausybę, kurios pajėgos kaunasi su prorusiškais sukilėliais Ukrainos rytuose.

Sprendimas dėl naikintuvų bazės buvo priimtas NATO ketvirtadienį pradedant svarbų viršūnių susitikimą Velso mieste Niuporte, kuriame pagrindinė tema bus konfliktas Ukrainoje.

Kijevas ir Vakarų šalys kaltina Rusiją palaikant sukilėlius, o T. Basescu taip pat ragino NATO nares „žengti toliau negu gerų ketinimų deklaracijos“ ir kvietė imtis „naujo lygio sankcijas“ prieš Maskvą.

NATO vadovas Andersas Foghas Rasmussenas sakė, kad 28 šalių aljansas sieks patvirtinti „parengties veiksmų planą“, pagal kurį numatoma vykdyti rotacinį karių ir įrangos dislokavimą Rytų Europos šalyse.

Tos pajėgos, kurias veikiausiai sudarytų keli tūkstančiai karių, galėtų per kelias dienas būti pasiųstos reaguoti į bet kokius potencialiai grėsmę keliančius Rusijos karinius veiksmus šiame regione.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi