Naujienų srautas

Pasaulyje2012.10.15 19:20

41 proc. kanadiečių ir 59 proc. amerikiečių pritaria kariniams veiksmams prieš Iraną

LRT.lt 2012.10.15 19:20

Keturi iš dešimties kanadiečių pritaria prevenciniam kariniam smūgiui, nukreiptam prieš Irano branduolinę programą, rodo pirmadienį paskelbta apklausa.  

Keturi iš dešimties kanadiečių pritaria prevenciniam kariniam smūgiui, nukreiptam prieš Irano branduolinę programą, rodo pirmadienį paskelbta apklausa.

Tyrimą atlikusios bendrovės „Ipsos Reid for the Monk Debates“ duomenimis, branduolinę grėsmę keliantį Iraną kanadiečiai laiko trečia didžiausia pasauline grėsme, nusileidžiančia tik terorizmui ir badui.

Amerikiečiams tai – antras po terorizmo didžiausią nerimą keliantis dalykas. Beveik šeši iš dešimties (59 proc.) šios šalies respondentų remia prevencinį karinį smūgį prieš Iraną. Kanadoje tokių – 41 proc.

„Monk Debates“ kitą mėnesį rengia diskusiją, kurioje bus kalbama, kaip pasaulis turėtų reaguoti į Irano branduolines ambicijas.

Debatų rengėjas Rudyardas Griffithsas dienraščiui „Globe and Mail“ teigė: „Mes neesame amerikiečiai, istoriškai mes nenaudojame karinės galio pasaulinėms problemoms spręsti.“

„Tačiau šiuo atveju, atrodo, blaivaus realizmo yra daugiau. Galbūt kanadiečiai labiau susitaiko su mintimi, kad kariuomenę galima panaudoti kaip priemonę įsitraukiant į pasaulio reikalus“, – pridūrė jis.

„Ipsos Reid“ internetinėje apklausoje apklausė 1007 kanadiečius ir 1002 amerikiečius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi