Pasaulyje

2014.09.03 20:37

V. Putinas pasiūlė savo planą kraujo liejimui Ukrainoje nutraukti

BNS2014.09.03 20:37

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paragino prorusiškus sukilėlius rytinėje Ukrainoje „sustabdyti puolimą“, o Ukrainos kariuomenę – išvesti savo karius iš regiono.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paragino prorusiškus sukilėlius rytinėje Ukrainoje „sustabdyti puolimą“, o Ukrainos kariuomenę – išvesti savo karius iš regiono.

Pasak V. Putino, norint nutraukti kraujo praliejimą ir stabilizuoti padėtį Ukrainos pietryčiuose, abi konflikto šalys privalo suderinti ir įvykdyti virtinę veiksmų.

„Pirmiausia – nutraukti ginkluotųjų pajėgų, ginkluotų grupuočių puolamąsias operacijas Ukrainos pietryčių Donecko ir Luhansko srityse“, – V. Putinas sakė žurnalistams.

Jis paaiškino, kad skrydžio į Mongoliją metu jis „apmetė“ savo Ukrainos krizės sprendimo planą.

„Antra – (reikia) toliau atitraukti Ukrainos jėgos struktūrų ginkluotus padalinius, kad nebebūtų galimybės apšaudyti gyvenamuosius rajonus iš artilerijos ir raketų leidimo sistemų“, – kalbėjo Rusijos vadovas.

„Trečia – (reikia) numatyti visavertės ir objektyvios ugnies nutraukimo sąlygų tarptautinės kontrolės ir padėties stebėjimo įgyvendinimą saugumo zonoje“, – pareiškė V. Putinas.

„Ketvirta – nenaudoti karinės aviacijos prieš taikius gyventojus ir gyvenvietes konflikto zonoje.

Toliau – organizuoti apsikeitimą prievarta sulaikytais asmenimis pagal principą „visus į visus“ be jokių išankstinių sąlygų“, – pareiškė Rusijos prezidentas.

„Šešta – atidaryti humanitarinius koridorius, kad jais galėtų judėti pabėgėliai ir būtų pristatomi humanitariniai kroviniai ir į kitas Donbaso gyvenvietės – Donecko ir Luhansko sritis“, – kalbėjo jis.

„Ir pagaliau, septinta – užtikrinti galimybę, kad į nukentėjusias Donabso gyvenvietes būtų siunčiamos statybininkų brigados sugriautų socialinės ir gyvenimo palaikymo infrastruktūros objektų atstatymui, kad jiems būtų suteikta pagalba“, – pareiškė V.Putinas.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka anksčiau trečiadienį sakė, kad Kijevas ir Maskva sutarė dėl paliaubų Ukrainos rytuose, nors vėliau V. Putino atstovas vėliau nurodė, kad Maskvos tai neliečia nes ne ji yra viena konflikto šalių.

Anot Rusijos žiniasklaidos, V. Putinas sakė tikįs, kad galutiniai susitarimai būsią priimti Minske penktadienį.

Prorusiški separatistai iš apsišaukėliškos Donecko liaudies respublikos (DLR) pareiškė sutinką nutraukti kovos veiksmus tik tada, kai Kijevas atitrauks savo pajėgas tolyn nuo gyvenviečių.

„Jeigu Kijevas atitrauks kariuomenę nuo gyvenviečių, arba dar geriau – iš visos DLR, tai nebebus jokios prasmės jėga spręsti konfliktą, tada, žinoma, ir mes kovos veiksmų netęsime“, – sakė naujienų agentūrai „Interfax“ Donbaso vadinamosios pašauktinių kariuomenės lyderis, ir DLR parlamentaras Miroslavas Rudenka.

Jo nuomone, galimi būtų mainai pagal schemą – „visi už visus“, be jokių išankstinių sąlygų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.