Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.03 15:03

Islandijoje išsiveržęs ugnikalnis išliejo daugiau lavos, tačiau nespjaudė pelenų

BNS 2014.09.03 15:03

Islandijoje atsibudęs Baurdarbungos ugnikalnis trečiadienį išliejo daugiau lavos, tačiau nespjaudė pelenų, pranešė pareigūnai.

Islandijoje atsibudęs Baurdarbungos ugnikalnis trečiadienį išliejo daugiau lavos, tačiau nespjaudė pelenų, pranešė pareigūnai.

Tarnybos paliko galioti oranžinį pavojaus aviacijai lygį, kuris yra antras aukščiausias pagal penkiabalę spalvinę skalę ir rodo, jog vulkaniniai pelenai gali sutrikdyti oro susisiekimą. Sekmadienį pavojaus vertinimas buvo trumpam padidintas iki aukščiausio – raudonojo – lygio, kai lavos fontanai kilo į maždaug 50 metrų aukštį.

2010 metais iš Eijafjadlajokudlio ugnikalnio, esančioje kitoje Islandijos dalyje, išsiveržę didžiuliai vulkaninių pelenų debesys privertė šešioms dienoms uždaryti didelę dalį Europos oro erdvės

„Išsiveržimas tebevyksta tuo pačiu tempu kaip anksčiau, – sakė Islandijos civilinės saugos departamento atstovas Einaras Heinarssonas. – Jis buvo tolygus.“

Pareigūnas pridūrė, kad lava liejasi iš plyšio, atsivėrusio netoli ugnikalnio kraterio, ir padengė apie 6,2 kvadratinių kilometrų plotą. Jos srautas teka į šiaurės rytus, vienos upės link, kur, kaip prognozuoja geologai, gali įvykti nedidelių garo sprogimų.

Seisminis aktyvumas toje vietovėje nesumažėjo ir išliko stabilus, pažymėjo E. Heinarssonas.

Jeigu plyšys, iš kurio šiuo metu liejasi lava, užsivertų, tikėtina, kad gali atsiverti naujų – galbūt arčiau Vatnajokudlio ledyno, sakė Meteorologijos biuro geofizikė Kristin Jonsdottir.

„Taigi, Baundarbungos išsiveržimo po ledynu tikimybė negali būti atmesta“, – pabrėžė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi