Pasaulyje

2014.10.10 16:42

JT: Ukrainoje savo namus turėjo palikti mažiausiai pusė milijono žmonių

BNS 2014.10.10 16:42

Kovos Ukrainoje daugiau kaip pusę milijono žmonių privertė palikti savo namus, antradienį paskelbė Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR).

Kovos Ukrainoje daugiau kaip pusę milijono žmonių privertė palikti savo namus, antradienį paskelbė Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR).

Mažiausiai 260 tūkst. tokių žmonių yra pačioje Ukrainoje, sakė UNHCR atstovas Adrianas Edwardsas, kuris pridūrė, kad Maskva pranešė apie dar 260 tūkst. žmonių, ieškojusių prieglobsčio Rusijoje.

Tačiau manoma, kad realus namus palikusių žmonių skaičius yra didesnis, sakė A. Edwardsas ir nurodė, jog „daugelis prisiglaudė pas gimines ir draugus ir nusprendė oficialiai nesiregistruoti“.

„Būtų saugu tarti, jog dėl konflikto namus paliko daugiau kaip milijonas žmonių, likusių šalyje ir išvažiavusių už jos ribų“. – savo ruožtu pažymėjo Vincent'as Cochetelias, kuris yra UNHCR Europos biuro direktorius.

„Noriu pasakyti, kad 260 tūkstančių Ukrainoje yra mažiausiais paskaičiavimais, dar 814 tūkst. Rusijoje, o dar reikia pridėti likusius... Baltarusijoje, Moldavijoje, Europos Sąjungoje“, – pridūrė jis.

UNHCR rugpjūčio 20 dienos duomenimis, namus turėjusių palikti žmonių skaičius pačioje Ukrainoje buvo 190 tūkst., o Maskva pranešė apie dar 197 400 žmonių, kurie pabėgo į Rusiją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.