Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Prezidentas B. Obama atvyksta vizito į Estiją

BNS 2015.09.08 13:45

JAV prezidentas Barackas Obama antradienį išvyks į Estiją valstybinio vizito ir anksti trečiadienį pasieks Taliną.

JAV prezidentas Barackas Obama antradienį išvyks į Estiją valstybinio vizito ir anksti trečiadienį pasieks Taliną.

Kaip nurodė Estijos užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba, oficialūs vizito renginiai numatyti vėliau dieną, kai šalies prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas sutiks JAV lyderį prie savo rezidencijos – Kadriorgo rūmų – durų.

B. Obama pasirašys garbės svečių knygoje, o vėliau prezidentai surengs derybas ir bendrą spaudos konferenciją.

Po to numatytas B. Obamos ir Estijos premjero Taavi Roivo susitikimas, taip pat – JAV prezidento susitikimas su Estijos, Latvijos ir Lietuvos lyderiais T. H. Ilvesu, Andriu Bėrziniu ir Dalia Grybauskaite. Visi keturi prezidentai turi padaryti pareiškimą spaudai.

Į vizito programą taip pat įtraukta vieša B. Obamos kalba.

Didžiausias dėmesys vizito metu bus skiriamas NATO viršūnių susitikimui Velse rugsėjo 4–5 dienomis, situacijai Ukrainoje ir Baltijos šalių bei Lenkijos prašymui didinti NATO karinį dalyvavimą jų teritorijose.

Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Paetas anksčiau sakė: „Saugumas Europoje, nauji saugumo modeliai Europoje ir tolesnė NATO veikla atsižvelgiant į šį kontekstą bus JAV prezidento surengtų derybų tema“.

Pasak U. Paeto, Estija ne kartą kvietė B. Obamą apsilankyti ir būsimasis vizitas turės politinę simbolinę reikšmę.

„Politiškai simboliška, kad JAV prezidentas atvyks čia tiesiai iš Vašingtono, o tada vyks į NATO viršūnių susitikimą Velse“, – sakė estų ministras.

Vizito pabaigoje B. Obama ir T. Roivas susitiks su Estijoje tarnaujančiais JAV kariais ir estų kariais.

Rūpinantis šio labai svarbaus svečio saugumu buvo imtasi precedento neturinčių saugumo priemonių. Estijos vyriausybė šiam tikslui skyrė daugiau kaip 0,5 mln. eurų. B. Obamą saugos maždaug 1,5-1,7 tūkst. estų policininkų, taip pat – JAV saugumo tarnybos pareigūnai.

Estija periodui nuo rugpjūčio 31 iki rugsėjo 3 dienos įvedė pasienio kontrolės procedūras jūrų uostuose, oro uostuose ir palei sausumos sieną.

Vizitą nušvies maždaug 300 žurnalistų

Maždaug 300 žurnalistų, tarp jų – apie 200 iš užsienio, buvo akredituoti nušviesti B. Obamos vizito Estijoje.

„Iš viso prezidento Obamos vizitui nušviesti akredituota maždaug 300 žurnalistų, tarp jų – maždaug 200 žurnalistų iš užsienio, kurių maždaug 100 atvyks iš JAV drauge su prezidentu Obama“, – sakė Estijos užsienio reikalų ministerijos spaudos sekretorė Minna-Liina Lind.

Visą B. Obamos vizitą Estijoje trečiadienį tiesiogiai transliuos LRT televizija ir LRT.lt.

12.00 „Laba diena, Lietuva“. JAV Prezidento B. Obamos ir Estijos Prezidento T. H. Ilveso spaudos konferencija. Tiesioginė transliacija iš Talino.

15.30 JAV Prezidento B. Obamos kalba. Tiesioginė transliacija iš Talino Nordea Concert Hall.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi