Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.02 11:11

V. Putino padėjėjas: pareiškimas apie Kijevo užėmimą buvo ištrauktas iš konteksto

BNS, ELTA 2014.09.02 11:11

Žiniasklaida savo pranešimuose ištraukė iš konteksto Rusijos prezidento Vladimiro Putino žodžius, jog jo pajėgos galėtų per dvi savaites užimti Kijevą, valstybinė naujienų agentūra ITAR-TASS citavo vieną Kremliaus užsienio politikos padėjėją.

Žiniasklaida savo pranešimuose ištraukė iš konteksto Rusijos prezidento Vladimiro Putino žodžius, jog jo pajėgos galėtų per dvi savaites užimti Kijevą, valstybinė naujienų agentūra ITAR-TASS citavo vieną Kremliaus užsienio politikos padėjėją.

„Tai buvo ištraukta iš konteksto, o reikšmė buvo visiškai kitokia“, – agentūra citavo padėjėją Jurijų Ušakovas.

V. Putinas: Kijevą užimčiau per dvi savaites

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vėl šliūkštelėjo žibalo į Ukrainos konflikto ugnį. Anot Italijos laikraščio „La Repubblica“, jis pasakė: „Jei norėčiau, Kijevą galėčiau užimti per dvi savaites“.

Šis sakinys esą nuskambėjo per pokalbį telefonu su kadenciją baigiančiu Europos Komisijos vadovu Jose Manueliu Barroso. Šis apie tai papasakojo šeštadienį vykusiame ES šalių lyderių susitikime.

Teigiama, kad J. M. Barroso pasiteiravo V. Putino dėl Rusijos karių Ukrainos teritorijoje. Tada šis pareiškęs, jog daug svarbiau yra, kad jis Kijevą galėtų užimti per dvi savaites. Vokiečių žinių portalas „Spiegel“ pirmadienį citavo Vakarų Europos diplomatą, kuris patvirtino, kad J. M. Barroso viršūnių konferencijoje pasakojo apie tokį pokalbį.

Vokietijos laikraštis „Handelsblatt“ tuo tarpu rašo, kad Rusija dėl savo vaidmens Ukrainos konflikte laikinai gali būti pašalinta iš G20 grupės. Atitinkamą pasiūlymą diskusijoms ateinančiomis savaitėmis ketina pateikti Australija. Kaip šių metų G20 viršūnių susitikimo, kuris lapkritį vyks Brisbene, šeimininkė, Australija su kitomis grupės valstybėmis nori pasitarti, ar neatšaukti kvietimo V. Putinui dalyvauti susitikime. Tačiau sprendimas dar esą nepriimtas.

Pirmadienį Minske vykusiame Ukrainos kontaktinės grupės susitikime prorusiški separatistai reikalavo specialaus statuso Rytų Ukrainai. Per keturias valandas trukusius pokalbius konflikto šalys pasikeitė dokumentais dėl savo pozicijų. Juos išanalizavus, pokalbiai gali būti pratęsti penktadienį, sakė separatistų atstovas Andrejus Purginas.

Europos Komisija pirmadienį paskelbė, kad pasiūlymus dėl naujų sankcijų Rusijai pateiks šeštadienį. Pasak vieno ES diplomato, gali būti nusitaikyta ir į finansų sektorių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi